Strona główna > Świat > USA – finansowa ruina

USA – finansowa ruina

USA, w porównaniu z Grecją, stoją gorzej o 16 razy. Stan finansowy USA jest katastrofalny a zadłużenie zagraniczne jest dużo bardziej poważne niż zadłużenie Grecji, która z trudem spłaca swoich wierzycieli nawet po zmianie rządu w kraju.

a

O tym fakcie powiedział dzisiaj profesor amerykańskiego University of Boston, Lawrence Kotlikoff, przemawiając przed Komisją Senacką tego państwa.

„W rzeczywistości nasz naród znajduje się w gorszej sytuacji finansowej niż jakikolwiek kraj rozwinięty, w tym i Grecja” – powiedział Kotlikoff zwracając uwagę, że dane statystyczne ustalają wielkość deficytu amerykańskiego budżetu, który w stosunku do długu publicznego wynosi 210 bilionów dolarów albo 211%. Taka liczba czyni go większym niż grecki gdzie stosunek wynosi 175%. W ten sposób” – podkreśla uczony – „sytuacja USA w porównaniu z Grecją jest 16 razy gorsza”.

To są astronomiczne kwoty, uważa Kotlikoff, i nie widzi innego sposobu jak tylko anulowanie w terminie wymagalności jego płatności. Skarży się on także, że liczni amerykańscy wyborcy nie są świadomi zadłużenia zagranicznego kraju i zagrożeń, które ono ze sobą niesie w przypadku jego restrukturyzacji lub upadku dolara co może doprowadzić do krachu gospodarki USA.

Nie wiedzą także o tym, sądząc po wszystkim, triumfujący ukraińscy patrioci USA, upajająco płaszczący się przed upiorem światowej potęgi.

USA NIEWOLA

Za: http://3mv.ru/publ/v_sravnenii_s_greciej_polozhenie_ssha_khuzhe_v_16_raz/1-1-0-40162

Data publikacji: 17.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 84 = 93