Strona główna > Świat > USA dostarczają ISIS broń , pieniądze , żywność

USA dostarczają ISIS broń , pieniądze , żywność

„USA dostarczają ISIS broń i pieniądze” – powiedział szef sztabu Sił Zbrojnych Iranu. Samoloty amerykańskich Sił Powietrznych regularnie odbywają loty na lotniska kontrolowane przez terrorystów ISIS, dostarczając tam broń, pieniądze i produkty żywnościowe.

a30

Z takim twierdzeniem wystąpił 18 kwietnia naczelnik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Iranu, generał – major Hassan Firuzabadi, w wywiadzie udzielonym dla szeregu irańskich mediów.

„Otrzymaliśmy doniesienia, że amerykańskie samoloty odbywają lądowania i starty z kontrolowanych przez ISIS lotnisk” – cytuje jego słowa agencja FARS.

„Stanom Zjednoczonym nie wypadałoby dostarczać broń, pieniądze i produkty żywnościowe organizacji „Państwo Islamskie” a następnie usprawiedliwiać się za to, że rzekomo popełniły one błąd. Amerykanie werbalnie twierdzą, że chcą walczyć z ISIS. A w rzeczywistości widzimy co innego, oni prowadzą nadzór i rekonesans” – powiedział Firuzabadi.

Wyraziwszy prognozę co do tego, że „już w najbliższym czasie okrutna fala terroryzmu zaleje i USA i Europę”, Firuzabadi podkreślił, że „ludzie w całym świecie powinni walczyć z terroryzmem i bronić prawa do życia a nie wyposażać terrorystów w broń i ogromne środki, co już uczyniło ISIS najlepiej opłacaną organizacją zbrojną w świecie”.

„Jeżeli Stany Zjednoczone są uczciwe w swoich zapewnieniach, że nie przyczyniały się do stworzenia ISIS to mogą one łatwo pokonać tę terrorystyczną organizację. I mamy nadzieję, że amerykańskie i brytyjskie rządy będą walczyły przeciwko ISIS chociażby dla dobra własnych narodów” – dodał szef Sztabu Sił Zbrojnych Iranu.

a31

Za: http://3mv.ru/publ/ssha_postavljajut_ig_oruzhie_i_dengi_glava_genshtaba_vs_irana/1-1-0-41364

Data publikacji: 19.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *