US, Nebraska: nie nazywaj uczniów „chłopiec, dziewczyna”

United States, dystrykt szkolny Nebraski zalecił nauczycielom nie zwracać się do dzieci poprzez „upłciowione wyrażenia” jak „chłopiec, dziewczyna”, tylko używać wyrażeń „łącznych płciowo” jak „purpurowe pingwiny” (purple penguins).

Nie używajcie zwrotów: „chłopcy, dziewczęta”, „panie i panowie”, „you guys” i tym podobnych wyrażeń skierowanych w stosunku do wybranej płci, by zwrócić uwagę uczniów. 

Mówi dokument szkoleniowy skierowany do nauczycieli w Lincoln Public School, uczących w middle-school (chodzą tam uczniowie od 12-14 lat).

Dokument zakazuje mówić do uczniów: „Ustawcie się w rzędzie chłopcy/dziewczęta”. Natomiast proponuje, by dzieci ustawili się w rzędach, w zależności od tego, czy preferują: mleko czy sok / psy lub koty / zimę czy lato etc.

Dokument mówi, że mamy być nietolerancyjni na otwarcie wrogie postawy jeśli chodzi o płciowość. Mamy unikać określenia „normalny” jeśli chodzi o zachowania. 

Te m.in. instrukcje znajdują się w dokumencie „12 kroków na drodze do integracji płci” napisanym przez Gender Spectrum, organizację, która „dostarcza edukację i wsparcie, by pomóc stworzyć wrażliwe i zjednoczone płciowo środowisko dla dzieci w każdym wieku”.

Co więcej, poucza nauczycieli, by przerywali lub napominali uczniów, kiedy ze sobą rozmawiają i używają terminów „chłopiec, dziewczyna”, by wiedzieli, że takie coś jest złe.

Nauczyciele dostali również ulotki stworzone przez Center for Gender Sanity, które wyjaśniają, co to jest „tożsamość płciowa”.

Tożsamość płciowa – nie może być zmierzona albo obserwowana, jest ustalana przez daną osobę.

Zostały stworzone też grafiki przez http://itspronouncedmetrosexual.com

When-its-Okay-To-Use-the-Word-Gay kopia

Pomimo kontrowersji nadinspektor Lincoln Steve Joel powiedział, że jest „zadowolony” z dokumentów:

Nie angażujemy się w politykę. Nie angażujemy się w preferencje płciowe. My nauczamy dzieci, nie możemy osądzać.

Mają być też dodane udogodnienia dla transgenderycznych uczniów, jak szatnie, toalety.

Źródło: http://www.nowtheendbegins.com/blog/?p=27092

Opracował: Girion

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *