Strona główna > Bez kategorii > US Navy ostrzeżone przed groźbą ataku ze strony izraela

US Navy ostrzeżone przed groźbą ataku ze strony izraela

Wyposażony w nowoczesne systemy obronne  niszczyciel marynarki wojennej USA AEGIS , noszący ksywkę USS Rachel Corrie, ostrzeżony przed możliwością ataku

źródło: http://www.veteranstoday.com/2012/09/05/us-navy-warned-of-attack-by-israel/

autor: Gordon Duff

najnowszy okręt dowodzenia elektronicznego US NAVY po izraelskim ataku, w którym zginęło i odniosło rany 196 marynarzy

Był rok 1967, gdy izraelskie samoloty bombardowały i ostrzeliwały godzinami USS Liberty, strzelały do szalup ratunkowych, dopieprzając w “stars and stripes” z karabinów maszynowych, napalmu, torped, był to jeden z najbardziej parszywych i skurw…ch ataków na praktycznie bezbronny okręt od czasów Pearl Harbor w 1941 r.

USA zaplanowały wielkie ćwiczenia wojskowe z użyciem systemu wielozadaniowego ziemia-powietrze AEGIS wiele miesięcy temu, ale zdecydowały się odwołać ćwiczenia z powodu izraelskiego wmieszania się w wybory w USA i pogarszających się relacji z izraelem na tle sytuacji w Iranie.

Obecnie mówi się, że tylko jeden okręt będzie wysłany na te ćwiczenia i garść wojska. Ten news pojawił się na krótko przed wydaniem przez prezydenta ustnego polecenia usunięcia z platformy partii demokratycznej napisów o wspieraniu izraelskich żądań uczynienia z Jerozolimy stolicy państwa żydowskiego. Walka na tym tle rozgorzała podczas konwencji demokratów w Charlotte, North Carolina.

Teraz, jak dowiedział się Veterans Today, personelowi marynarki wojennej podczas zbliżających się ćwiczeń wydano rozkazy „strzelaj tak by zabić”, jeżeli do okrętu będą zbliżać się nieznane samoloty, nawet jeśli wyraźne oznaczone będą jako „izraelskie”. 

Źródła zbliżone do prezydenta mówią:

“Gang Netanyahu kupił sobie Romneya za 30 srebrników, zmuszając go na wyrażenie zgody na inwazję na Iran, gdy będzie wybrany. To, w świetle orzeczenia izraelskiego sądu uznającego „brak winy” w działaniach morderców Rachel Corrie, młodej Amerykanki, zmasakrowanej przez buldożer prowadzony przez żołnierza IDF, wysyła nam wyraźny przekaz. Usłyszeliśmy go głośno i wyraźnie, tak samo głośno, jak wykrzykiwanie obelg przez Netanyahu pod adresem gen. Dempseya, że trzeba go trzymać na smyczy, gdy generał w zeszłym tygodniu postawił jasno parę spraw. Jakiekolwiek związki lojalnościowe Ameryki z izraelem mogłyby sobie istnieć albo istniały wcześniej, to jednak jawna obraza najwyższego stopniem oficera armii największej na świecie potęgi zbrojnej przez wściekłego małego “pissant potentate” (potentat-zasraniec – idiom – przypis tłum.) reprezentującego naród z „punktu widokowego na kupce z piasku”, to wyraźne pomylenie różnicy między „ogonem” a „psem”, coś, o czym zapomniał prezydent Bush, a o czym nie wolno zapominać obecnemu prezydentowi”.

Źródła marynarki wojennej mówią, że zostały zaskoczone treścią wydanych rozkazów:

“Wiemy, że region jest miejscem “gorącym” po tym, jak dwa tureckie samoloty zostały strącone przez Syryjczyków, ale ostrzeżenie przed izraelskim atakiem podczas wspólnych ćwiczeń jest prawie tak dziwaczne, że wydaje się wręcz nierealne. Jest może kilka osób w służbie, które wciąż czują niechęć na tle incydentu z USS Liberty.

”Liberty” oczywiście był nieuzbrojony. Ale AEGIS mógłby strącić całe izraelskie lotnictwo i poniesie mniejsze nawet straty od wszystkich tych rakiet i torped. Niewielu w wojsku zna historię albo ma większe rozumienie obecnego sporu z izraelem, lecz jeśli cokolwiek spróbuje ataku i wejdzie w nasz zasięg, zostanie „rozbryzgane na kawałki”.

Wydaje się, że istnieje niewielkie ryzyko takich zdarzeń, gdyż dowódcy amerykańscy i izraelscy mają za sobą długą historię współpracy, a wielu ma nawet osobiste relacje. Jednak problem w tym, że obecny premier izraelski, Netanyahu, przywódca militarnej frakcji Likudników nawołującej do wojny z Iranem, stanowi niebezpieczeństwo mozliwego ataku na siły amerykańskie w regionie, przez co komunikacja między dowódcami się skończyła.

Czy są jakieś łotrowskie oddziały, jak obawiają się niektórzy, gotowe na atak lotniczy na amerykański okręt wojenny klasy A? Izraelskie samoloty z oznaczeniami syryjskimi albo irańskimi? A może nawet egipskimi?

Doświadczenie z roku 1967, jakie nadal jest żywe, nie z powodu historyków marynarki wojennej, lecz wśród załogi właściwie poinstruowanej w krótkich słowach przed niebezpiecznym zadaniem, może uchronić przed nadciągającą katastrofą, przed „strawą od dawna bulgoczącą nad ogniem” rozpalonym w kociołku kucharskim przez  Netanyahu.

Edycja:  Jim W. Dean

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.