Strona główna > Świat > Upadek przewrotu NEO-kijowskiego

Upadek przewrotu NEO-kijowskiego

Jeszcze raz widzimy, że zachodnia agresja nie pozostawia po sobie nic oprócz śmierci, destrukcji i zniszczonych krajów. Jest stare powiedzenie, że wszyscy powinniśmy uczyć się na błędach życiowych, ale teraz jest to martwy banał. Powtarzając te błędy wielokrotnie robimy wręcz odwrotnie. To nie jest głupie?

To jest kijowski punkt naprawy, żadnych namiotów, żadnych generatorów prądu do pracy w nocy, ani ochrony przed deszczem
To jest kijowski punkt naprawy, żadnych namiotów, żadnych generatorów prądu
do pracy w nocy, ani ochrony przed deszczem

Majstrowie kijowskiego zamachu chwieją się jak hiszpański byk pod koniec niedzielnej walki, zmęczony i pokrwawiony. Wydają się nie mieć żadnej strategii innej niż kłamstwo po kłamstwie, a ich ulubione to „Rosjanie atakują!”

Gdyby wysokie dowództwo wojskowe miało mózgi i odwagę, zorganizowaliby kontr-zamach, zmiażdżyli Prawy Sektor i oligarchów, i uratowali to co pozostaje po kraju. Skąd wiem iż nie mają odwagi? Gdyby mieli to już by to zrobili.

Zachód zastosował wszystkie sztuczki by ukryć to co się dzieje. Korporacyjne media głosiły propagandę w tym fiasku. Niepodawanie przez Kijów liczby zabitych i rannych ustanowiło rekord świata. Jednostki Gwardii Pałacowej wydają się nie być dobrze wyposażone i tylko tak mogą walczyć. Regularne jednostki mają wyszkolonych przez sowietów oficerów.

Bataliony Prawego Sektora wydają się preferować walki z bezbronnymi cywilami, i oczywiście ostrzeliwać ich. Kiedy oni są atakowani, ustępują wycofując się do najbliższych jednostek regularnej armii by uzyskać wsparcie. Jednostki Gwardii Narodowej wydają się być na końcu łańcucha dostaw i odpowiadającym mu morale. Obejrzałem video z żołnierzem demonstrującym jak obierać, piec i jeść węża. Ale szczerze, wolę starodawny pojemniczek na lunch.

Jednostki które wysyłano bez wsparcia na flanki, dostawały wymówki, zamiast potrzebnych bojowych dostaw manewrowych. Siły Nowej Republiki stosowały oczekiwaną taktykę atakowania kolumn dostawczych żeby zaopatrzyć siebie, ścierając się z siłami flankującymi Kijów napastliwymi atakami i ruchomą bronią.

Większość jednostek Ukie które się poddały, robiły to kiedy nie miały czym walczyć, albo kiedy potrzebowały opieki medycznej dla swoich rannych. Zdały sobie sprawę z tego, że wykorzystywano je jako kozły ofiarne, by odciągnąć wojska obronne od głównych miast, żeby głównym jednostkom kijowskim było łatwiej je przejmować.

Taktyka walki zmieniła się, gdy odnowiono doniecką strukturę dowodzenia. Wydaje się, że cały zdobyty sprzęt UKie odnawiała, i nowe jednostki szkoliła w większych taktykach formacyjnych potrzebnych do utrzymania kontrataków, czego nie mogły robić mniejsze jednostki.

Skutki były katastrofalne, jednostki kijowskie, które nie mogły wycofać się otoczone, poddawały się.

Ofiary Kijowa były wysokie, i opowieści jakie mamy o opiece polowej ukraińskiej armii są straszne – jak amputacje bez znieczulenia, ranni żołnierze wykorzystywani do płacenia za dostawy i opiekę. Ci szczęściarze mające rodziny, które mogły ich odwiedzać, przynosili na tyły historie o korupcji i braku kompetencji.

Rezultatem były wielkie protesty jakie widzieliśmy w Kijowie w tym tygodniu. Mamy nawet raporty o masach kobiet leżących na ulicach by blokować konwoje.

Pośród tego wszystkiego, Poroszenko wymyślił nową taktykę demokracji, rozwiązując parlament żeby wyeliminować opozycję. To także zabiło wszelkie oficjalne wołania o dochodzenie w toczącej się strategii fiaska. Teraz zaczęły dezerterować całe brygady, a siły specjalne Gwardii Pałacowej (nie walczyły) wysyłano by próbowały je zebrać. Jeśli te jednostki zdołają dotrzeć do bazy zaopatrzenia, to jest to wstęp do prawdziwej wojny domowej.

Malezyjski Lot MH 17
Malezyjski Lot MH 17

Bomba zegarowa malezyjskiego Lotu MH17 oczekuje na swój dzień rozliczenia. Rosyjski ambasador przy ONZ p. Czurkin zakpił z Kijowa o tym kiedy będą mogli odnaleźć i przekazać nagrania z wieży kontrolnej z tego dnia. Kijów i niektórzy jego pomocnicy są na samym szczycie listy podejrzanych morderców. Ameryka dołączyła do nich jako współsprawca, po ukryciu własnych obrazów satelitarnych i podsłuchów komunikacyjnych, a każdy wie że je mamy.

Holandia i Malezja również bardzo zaszkodziły swoim narodom przez ich słabą reakcję na brak współpracy w dochodzeniu zarówno Ameryki jak i Ukrainy. Można jeszcze dodać organizacje lotnicze, które poproszone dostarczyły jakieś dokumenty, a potem wycofały się z kontrowersji, bo podejrzewają że mordy będą wielkim skandalem.

Wspólnota biznesowa UE dostaje za swoje

a
Wojska kijowskie wyraziły swój gniew na zdecydowany opór ze strony bojowników o wolność ostrzeliwując tereny cywilne.

Podczas całej rzezi cywilów w Nowych Republikach, nie dało się słyszeć żadnego słowa krytyki ze strony Ameryki czy UE wobec rządzących w Kijowie. . . dla nich to wieczny wstyd. Kiedy wojska kijowskie przekonały się, że siły samoobrony były pod każdym względem lepsze niż oczekiwali, wycofały się by ostrzelać i ukarać w zamian tereny cywilne – taktyka tchórzy.

UE zaczęła wykazywać jakąś giętkość nie poprzez żaden prawdziwy niepokój moralny z powodu zabijania niewinnych ludzi za ich niewydolne przywództwo, ale tylko z powodu skutków sankcji żywnościowych.

Wspólnota biznesowa jest na wojennej ścieżce, i pojawiają się nowe niepokoje z uwagi na konieczność zajęcia się energetycznym węzłem gordyjskim przed nadejściem zimy.

Ale haczykiem tutaj jest to, że Kijów nie zamierza płacić, bo zbankrutuje kiedy wypłaci $1,5 mld żeby ruszyły rurociągi.

Gazprom pracuje gorączkowo by zwiększyć dostawy do Europy wokół Ukrainy, po zrobieniu czego może na stałe odciąć Ukrainę, i może Polskę za wysłanie swoich jednostek do walki we wschodniej Ukrainie. A powstrzymanie przez Polaków samolotu rosyjskiego ministra obrony przed przelotem przez ich przestrzeń powietrzną w piątek było bardziej niż głupie. Po prostu tego nie da się wymyślić!

Teraz Kijów chodzi po linie. Mając zniszczoną gospodarkę, wykrwawia się z pozostałych pieniędzy. Nie sprowokował sowieckiej inwazji jakiej Ameryka naprawdę chciała, żeby podkręcić wojny sankcyjne. A narody UE teraz przekonały się, że zostały oszukane przez Amerykę – ich liderzy powinni wszyscy zrezygnować, bo była to zdumiewająca zdrada własnych narodów. Ten scenariusz przypomina mi to jak Izrael poprzez Kongres zniszczył Amerykę.

Poroszenko potrzebuje zarówno zachodniej interwencji militarnej, jak i miliardów z nią idących. Żeby to zorganizować, Ameryka potrzebuje „kryzysu”, pomimo że Obama mówi, że Ameryka nie ma żadnej opcji wojskowej na Ukrainie. Ale desperacja może wywołać bardzo ryzykowne kroki.

W piątek Rosja usunęła jedną opcję. Gdyby zachodnia interwencja „w sytuacji kryzysowej” miała się odbyć, żeby ratować otoczone wojska kijowskie przed rzezią, to Putin by to uniemożliwił. Zażądałby wolnego przejścia do Rosji dla otoczonych wojsk ukraińskich, żeby mogli wrócić do domów do rodzin. Wyobraźcie sobie skutek jaki to miałoby na kampanię nienawiści wobec Rosji w Kijowie kiedy to wszystko się zakończy.

W czwartek wystąpiłem po raz pierwszy w programie TV Russia Today – Cross Talk Petera Lavelle’a, w którym głównym tematem była Ukraina. Przedstawiłem jak w tym tygodniu Putin podał liczby, że jeśli Ukraina zakończy swoje porozumienie o wolnym handlu z UE, może pożegnać się ze wszystkimi rosyjskimi dotacjami. Na przestrzeni 10 lat szacuje się je na $200 mld.

Ale tu jest haczyk. Ukraina nie będzie mieć $20 mld rocznie w budżecie by stracić. Jest tylko jedno źródło tego, zachodni podatnicy, a oni czują już przygotowywane dla nich kajdanki. Możemy oczekiwać dużą destabilizację Europy zanim to wszystko się skończy.

Ale, kiedy Victoria Nuland wypowiedziała swoje ostatnie słowa “F—k the EU”, to również może wrócić bumerangiem. Dla UE Ukraina jest teraz wielką ‚nietykalną’ [Tar Baby], a kiedy nadejdzie zima sytuacja będzie dużo gorsza. Siły donieckie sprzątają tereny nadbrzeżne od granicy rosyjskiej do Krymu. Mariupol jest oblężony, a oligarchowie i grube ryby zostawili miasto poświęcanym wojskom z nadzieją wydostania się z masakry.

Kiedy ten port zostanie otwarty, dostawy paliw będą pewne dla Doniecka i Ługańską na zimę, a rosyjska marynarka wojenna będzie pilnować ich od morza. Jeśli Kijów uważa, że to będzie trudne, to niech poczeka aż usłyszy śmiech Starej Zimy.

A jeśli Obama w jakiś sposób zdobędzie poparcie UE dla nowych sankcji, tylko żeby pokryć ich ukraiński bałagan, robotnicy w fabrykach aut i dostawcy poznają te kontr-sankcje tej zimy. Jeśli to się wydarzy, to możemy zobaczyć ciekawą Europejska Wiosnę.

NEO – Kiev Coup is Collapsing

Źródło: http://www.veteranstoday.com/2014/09/04/neo-kiev-coup-is-collapsing/

Jim W. Dean – 2.09.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *