Strona główna > Rosja > Upadek Grecji…ten kraj wkrótce przestanie być krajem prawosławnym

Upadek Grecji…ten kraj wkrótce przestanie być krajem prawosławnym

Grecki parlament przegłosował sprawę zmiany Konstytucji i oddzielenie się od prawosławia jako religii państwowej na korzyść religijnego liberalizmu.

Dnia 14 lutego 2019 roku, pomimo wszelkich negocjacji z delegacjami Greckiej Cerkwi Prawosławnej i Patriarchatu Konstantynopolskiego, grecka partia SIRIZA, której przywódcą jest premier Grecji (żyd), ateista, Alexis Tsipras, wniosła pod obrady parlamentu wniosek o zmianie 3 artykułu Konstytucji i oddzielenia się od prawosławia jako religii państwowej Grecji.
W rezultacie rewizja artykułu 3 Konstytucji Grecji o stosunkach pomiędzy państwem a Cerkwią Prawosławną została przyjęta przez większość posłów parlamentarnych, informuje Romfea.Novosti. W szczególności poprawki do artykułu 3.1 o podstawowych zasadach dotyczących religii, otrzymały 151 głosów.
Trzeba podkreślić, że ogłoszenie Grecji jako państwa neutralnego religijnie  było głównym postulatem ateistów z partii SIRIZA.
Zgodnie ze źródłami Greckiej Cerkwi Prawosławnej, na które powołuje się Romfea, początkowo stanowisko Błogosławionego Arcybiskupa Aten i całej Grecji Hieronima i Cerkwi Greckiej wyrażała się w tym ażeby nie wnosić żadnych zmian do artykułu 3 Konstytucji Grecji. To stanowisko było zdecydowanie przedstawione przez Cerkiew ministrowi Katrugalosowi i innym ministrom oraz posłom podczas uroczystości w Muzeum Wojskowym w dniu 7 czerwca 2017 roku.
Jednakże Tsipras  i jego towarzysze pokazali, że nie obchodzi ich co sądzi Cerkiew na ten temat. Proces ogłaszania Grecji krajem neutralnym religijnie potrwa jeszcze miesiąc, kiedy to będzie przeprowadzone drugie głosowanie w tej kwestii na plenarnym posiedzeniu parlamentu.
Za: https://3rm.info/main/74445-padenie-jellady-grecija-vskore-perestanet-byt-pravoslavnym-gosudarstvom.html
Data publikacji: 20.02.2019
Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *