Strona główna > NWO > Apokalipsa > United Satanists of America – Szatański monument

United Satanists of America – Szatański monument


W Minnesocie odbyły się protesty przeciwko planom postawienia szatańskiego monumentu.

a8

W amerykańskim stanie Minnesota trwa walka z możliwą decyzją lokalnych władz, dotyczącą postawienia szatańskiej statuy w Veterans Memorial Park w mieście Belle Plaine. W minioną sobotę i niedzielę odbywały się tam protesty chrześcijan.

Miesiące temu w tym samym miejscu odbywały się demonstracje grupy, która domagała się rozdziału kościoła od państwa. Dzięki ich akcji, w styczniu zlikwidowanopomnik przedstawiający żołnierza klęczącego przed krzyżem. Lecz decyzja wywołała oburzenie ze strony chrześcijan – w wyniku kolejnych protestów, w kwietniu posąg żołnierza z krzyżem został przywrócony.

Lokalne władze ustanowiły Veterans Memorial Park jako strefę wolności słowa. Wtedy przedstawiciele Świątyni Szatana zaproponowali umieszczenie ich własnego monumentu. Jest to czarna kostka z odwróconym pentagramem oraz odwróconym hełmem.

a10

Źródło: The Satanic Temple/Instagram

Szataniści powołują się na równość, wolność słowa i wyznania. Nie odpowiada to jednak chrześcijanom, którzy domagali się obecności ich pomnika z krzyżem ale nie zgadzają się na monument niewiernych. Władze miasta nie ukrywają zakłopotania a w najbliższych dniach mają podjąć decyzję w tej sprawie.

Źródło: http://www.startribune.com/satanic-monument-in-belle-plaine-prompts-protest-supp…

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-minnesocie-odbyly-sie-protesty-przeciwko-planom-postawienia-szatanskiego-monumentu

Data publikacji: 17.07.2017

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *