Strona główna > Świat > United Satanists of America – Stan Illinois utwierdził „prawo do aborcji”

United Satanists of America – Stan Illinois utwierdził „prawo do aborcji”

Gubernator stanu Illinois, Jay Robert Pritzker podpisał w środę ustawę, która ma zagwarantować kobietom „prawo do aborcji”.

Ustawa „o zdrowiu reprodukcyjnym” została przyjęta przez zgromadzenie stanu Illinois 31 maja. Zapisano w niej „fundamentalne prawo jednostek do autonomicznych decyzji o ich własnym zdrowiu reprodukcyjnym”. „Fundamentalne prawo” zgodnie z ustawą posiada tylko kobieta, „zapłodnione jajeczko, embrion lub płód nie posiadają niezależnych praw”. Za tak sformułowaną ustawą zagłosowało 35 deputowanych zgromadzenia stanowego, czyli wszyscy reprezentanci Partii Demokratycznej prócz jednego, który zagłosował przeciw, podobnie jak pozostałych 20 deputowanych.

„W czasie gdy stany w całym kraju uchwalają niebezpieczne prawa zawężające prawo do aborcji, my w Illinois stoimy z kobietami i zapewniamy dostęp to reprodukcyjnej opieki zdrowotnej” – oświadczyła po głosowaniu demokratyczna deputowana Melinda Bush, będąca jednym z głównych promotorów nowych przepisów. Komentowała ona uchwały niektórych parlamentów stanowych zdominowanych przez Republikanów, które zdecydowały się ograniczenie możliwości przeprowadzania zabiegów aborcji. Już wówczas gubernator Pritzker zapowiadał podpisanie ustawy.

W środę CNN poinformowała, że ustawa została podpisana. Sam Pritzker chwalił ją uznając, że pomoże ona opierać się ewentualnemu ograniczaniu możliwości przeprowadzania zabiegów aborcyjnych z poziomu władz federalnych. Zadeklarował nawet, że Illinois będzie przyjmować „uchodźców z innych stanów”.

cnn.com/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/stan-illinois-prawnie-utwierdzil-prawo-do-aborcji/

12.06.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.