Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Polska-“Od Unii Lubelskiej do Europejskiej”

Polska-“Od Unii Lubelskiej do Europejskiej”

Odebrali matce synów, bo jest… biedna czyli „Od Unii Lubelskiej do Europejskiej”.

alga1

– Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej – tak określił Jan Paweł II znaczenie poszerzenia UE w czasie spotkania z Polakami w Watykanie. Informuje o tym portal internetowy gazeta.pl.

– Polska i inne kraje byłego bloku Wschodniego wkraczając do Unii mają do spełnienia ważną misję na Starym Kontynencie – powiedział Papież.

– Nie będzie jedności Europy, dopóki nie będzie ona wspólnotą ducha – podkreślił Jan Paweł II i przestrzegł przed zagrożeniami, “jakie w życiu poszczególnych osób i całego społeczeństwa mogą pojawić się wraz z wolnością pozbawioną norm moralnych”. Patronką zjednoczonej Europy Papież nazwał św. Jadwigę Królową, którą kanonizował podczas pielgrzymki do Polski w 1999 r.

Papież podkreślił także, że rozumie wątpliwości przeciwników integracji Polski z UE. – Wiem, że wielu jest przeciwników integracji. Doceniam ich troskę o zachowanie kulturalnej i religijnej tożsamości naszego Narodu. Podzielam ich niepokoje związane z gospodarczym układem sił, w którym Polska – po latach rabunkowej gospodarki minionego systemu – jawi się jako kraj o dużych możliwościach, ale też o niewielkich środkach – podkreślił Jan Paweł II i dodał: Muszę jednak podkreślić raz jeszcze, że Polska zawsze stanowiła ważną część Europy i dziś nie może wyłączać się z tej wspólnoty, z tej wspólnoty, która wprawdzie na różnych płaszczyznach przeżywa kryzysy, ale która stanowi jedną rodzinę narodów, opartą na wspólnej chrześcijańskiej tradycji. Wejście w struktury Unii Europejskiej, na równych prawach z innymi państwami, jest dla naszego Narodu i bratnich Narodów słowiańskich wyrazem jakiejś dziejowej sprawiedliwości, a z drugiej strony może stanowić ubogacenie Europy – mówił Jan Paweł II.

Odebrali matce synów, bo jest… biedna.

SKANDAL DRASTYCZNA DECYZJA SĄDU RODZINNEGO

Bracia Mariusz, Kacper i Mateusz zostali w trybie natychmiastowym odebrani matce i umieszczeni w placówce interwencyjnej. Powód? Rzekomo skrajna bieda i w efekcie niedożywienie dzieci. Chociaż kuratorzy przekonują, że chłopcy nie chodzili głodni, to sąd „dla ich dobra” i bez wysłuchania matki „profilaktycznie” zabrał ich z domu, a pierwszą rozprawę wyznaczył na… marzec br.
Katarzyna Pawlak
Chłopcy musieli się wyprowadzić z domu, bo jeden z nich miał prosić kolegów z klasy o jedzenie, a drugi czasem nie miał w szkole stroju gimnastycznego i piórnika. Kurator raz zastał dzieci odrabiające lekcje przy desce do prasowania. Chociaż matka zaprzecza, stwierdził, że nie sprząta w domu, a chłopcy chodzą brudni. Nie spodobało się mu także, że rodzina cztery razy w ciągu dwóch lat zmieniała mieszkanie.
Kurator zażądał od sądu wszczęcia procedury odebrania matce praw do opieki, a do czasu pierwszej rozprawy umieszczenia chłopców w zamkniętej placówce. „Nadgorliwy” kurator zajmuje się jednak rodziną dopiero od grudnia ub.r. „Gazeta Wrocławska”, która ujawniła sprawę, dotarła do jego poprzednika. A ten absolutnie nie zgadza się z decyzją sądu. – Zajmowałem się nimi od czerwca do października ub.r. – mówi Cezary Kamuda. – To jest rodzina z problemami, ale matka daje sobie radę. Tym chłopakom na pewno będzie lepiej w tej kulawej rodzinie niż gdziekolwiek indziej – powiedział lokalnym dziennikarzom.

Za: http://gazetawarszawska.com/2014/02/05/odebrali-matce-synow-bo-jest-biedna/

Data publikacji: 5.02.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.