Strona główna > Bez kategorii > Unia Europejska zaczyna się upodabniać do Związku Radzieckiego

Unia Europejska zaczyna się upodabniać do Związku Radzieckiego

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wideo/unia-europejska-zaczyna-sie-upodabniac-zwiazku-radzieckiego

Data publikacji: 7.02.2013

[youtube=http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-KIc7jLx8RA]

Jak wiadomo komuniści planowali ogólnoświatową rewolucję. Po ich zwycięstwie w Carskiej Rosji następnym celem dla „proletariuszy” był Berlin, Paryż czy Londyn. Cel ten nie został osiągnięty a twór w postaci Związku Radzieckiego w końcu upadł, ale nie upadły idee komunistycznej rewolucji i wiele osób twierdzi, że nowym wcieleniem politycznego potwora, jakim niewątpliwie był ZSRR może być Unia Europejska.

Ostrzeżenia wskazujące na to, że struktura polityczna, której członkiem jest Polska, zmieni się w antydemokratyczne, antywolnościowe monstrum znane są od lat. Margaret Thatcher jeszcze w początkach formowania Unii Europejskiej przestrzegała, że ten projekt doprowadzi najwyżej do „braku bezpieczeństwa, bezrobocia, wzrostu nacjonalizmów i konfliktów etnicznych”.

 

Podobieństwa między UE a ZSRR śledzi od lat słynny radziecki dysydent Władimir Bukowski, który wprost stwierdza, że to, w co przeistacza się Unia Europejska to tworzenie państwa na kształt ZSRR. Tam też były republiki, które rzekomo były wolne, tam też szalała biurokracja. Bukowski twierdzi, że widzi zacieśniające się prawa obywatelskie i znikającą wolność. Tak jak sprzeciwiał się ZSRR, za co odsiedział 12 lat w łagrach i „psychuszkach”, tak sprzeciwia się UE i bije na alarm sugerując, że źle się to skończy dla narodów europejskich.

 

Trzeba przyznać, że podobieństw między UE a ZSRR jest zdumiewająco dużo. Wtedy również Rosją rządzili Komisarze Ludowi a dzisiaj mamy dokładnie tą samą nomenklaturę. Unia Europejska jest tworem, który miał doprowadzić do uformowania struktur na podobieństwo ZSRR potem poszłoby łatwiej z integracją z Wielkim Bratem. Jednak w międzyczasie Wielki Brat upadł a jego rolę przejęła właśnie UE.

 

W Unii Europejskiej, a także w krajach byłego Związku Radzieckiego, nadal działa ogromna machina biurokratyczna. Urzędnicy mają sporo przywilejów, rozmaite premie i immunitety. Nie bez powodu bycie Europosłem jest tak dobrze płatnym zajęciem.  W pewnym momencie powiedziano, że celem istnienia Związku Radzieckiego było stworzenie nowego typu człowieka, „człowieka radzieckiego”. Twierdzono, że powinniśmy zapomnieć o naszych różniach etnicznych, etnicznej tradycji i zwyczajach.  UE chce osiągnąc z grubsza to samo, również stara się stworzyć nowego człowieka tylko „Europejskiego”.
Związek Radziecki często stosował metody okupacji wojskowej, UE wykorzystuje metodę ekonomicznego zastraszania. System sowiecki był ciągle w stanie transformacji dokładnie jak Unia Europejska. Okazjonalnie warto zrobić krok do tyłu i spojrzeć na to, jak historia lubi się powtarzać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.