Strona główna > Świat > Unia Europejska przekształca się w supermocarstwo na wzór USA i Izraela

Unia Europejska przekształca się w supermocarstwo na wzór USA i Izraela

Ostatnie wypowiedzi żydowskiego bankiera George’a Sorosa i niemieckiego ministra finansów Wolfganga Schaeuble’a jednoznacznie wskazują co w najbliższej przyszłości stanie się z Unią Europejską. Organizacja ta, zrzeszająca 28 państw, z całą pewnością nie upadnie ale za to przekształci się w nowy twór, coś na wzór Stanów Zjednoczonych. Wtedy Polska przestanie być suwerennym państwem i będzie tylko jednym ze stanów UE, tak jak np. Teksas jest stanem USA.

a

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale Unia Europejska posiada idealne warunki aby przekształcić się w tzw. Stany Zjednoczone Europy – nazwa która zaczęła pojawiać się po raz pierwszy już w XIX wieku. Wystarczy spojrzeć jak funkcjonują USA i Izrael, kraje rzekomo najbardziej zagrożone przez terroryzm. Państwo żydowskie, otoczone przez wielu wrogów, od dekad wojuje na Bliskim Wschodzie i choć posiada bardzo niewielkie rozmiary, jest prawdopodobnie najlepiej uzbrojonym krajem na świecie.
Z kolei Stany Zjednoczone angażują się dosłownie wszędzie, w każdy konflikt zbrojny czy polityczny bardziej lub mniej oficjalnie. Każde ugrupowanie zbrojne jakie stoi na drodze USA jest określane jako terrorystyczne i tak właśnie Amerykanie tworzą sobie kolejnych wrogów. Choć największa wojna odbywa się właśnie na Bliskim Wschodzie, Stany Zjednoczone traktują ją jako zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa – jest to tzw. wojna z terroryzmem która wybuchła w 2001 roku i nie zakończyła się do dnia dzisiejszego.
To nieustanne zagrożenie (prawdziwe bądź sztuczne) powoduje, że państwo bardziej skupia się na zbrojeniu i w ten sposób staje się potęgą, jak wspomniane USA czy Izrael. Coraz większe sumy wydawane są na nowe technologie wojenne a społeczeństwo wierzy, że jest to po prostu konieczne – w przeciwnym wypadku dopadną ich „terroryści”.
Według George’a Sorosa, Unia Europejska musi działać ponieważ zagraża jej kryzys migracyjny i w pewnym sensie ma rację, nie wspominając już o tym że inwazja muzułmanów została wcześniej dobrze zaplanowana i sfinansowana. Jego słowa powinniśmy rozumieć nieco inaczej – nadszedł czas aby UE przekształciła się w mocarstwo. Zmierzająca do Europy fala uchodźców, a wraz z nimi terrorystów, umożliwi zrealizowanie projektu Stanów Zjednoczonych Europy. Nowe superpaństwo utworzy wielką armię i przez wiele lat będzie zajmować się fikcyjną walką z terrorem, jednocześnie opracowując coraz lepsze technologie wojenne oraz metody inwigilacji, które w rzeczywistości będą wymierzone w nas, przeciętnych obywateli tego kontynentu.
Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/unia-europejska-przeksztalca-sie-w-supermocarstwo-wzor-usa-izraela
Data publikacji: 29.12.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.