Strona główna > Świat > „Ultra-naziści” atakują reżim żydowski

„Ultra-naziści” atakują reżim żydowski

protest w Bretanii

4Reżim żydowski, jak zwykle, atakują faszyści, naziści, nacjonaliści, itp. Ten bełkot jest wszędzie ten sam. Wściekli chłopi w Bretanii w sobotę stoczyli małą bitwę z ochroniarzami bandyckiego reżimu we Francji. 11 listopada na pewno o „naziolach” usłyszmy nad Wisłą.

Ponad 10 tysięcy demonstrantów i starcia z policją na tle „podatku ekologicznego”

Tysiące ludzi zgromadziło się w mieście Quimper w Bretanii w sobotę i zażądało zaprzestania prac nad „kontrowersyjnym podatkiem ekologicznym”. Policja użyła gazu łzawiącego, doszło do regularnych walk z użyciem kamieni i metalowych przedmiotów.

Rolnicy, pracownicy sektora spożywczego, rybacy i inni uczestnicy wszczęli protest, wyrażając zaniepokojenie ciągłymi zwolnieniami z pracy i wysokimi podatkami.

Niektórzy demonstranci podobno rzucali kamienie i żelazne pręty w policję, gdy zebrali się, aby wysłuchać przemówień przed marszem po mieście. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym i uruchomieniem armatek wodnych.

Zdaniem władz, na imprezę przyszło 10 tysięcy ludzi. Jednak organizator protestu powiedział francuskim mediom, że co najmniej 30.000 osób wzięło udział w demonstracji.

Protestujący nosili czerwone czapki przypominające rebelię z XVII wieku wobec polityki fiskalnej króla Ludwika XIV.

 1

Demonstranci przyszli na protest, pomimo decyzji rządu o „bezterminowym zawieszeniu” eko-podatku od samochodów przewożących ponad 3,5 tony towarów handlowych. To działanie wywołało powszechne oburzenie ze strony rolników i pracowników przemysłu spożywczego w Bretanii. Premier Jean-Marc Ayrault podkreślił, że ruch rządu to „zawieszenie, a nie anulowanie” podatku.

Północny region Francji ma mniej infrastruktury kolejowej niż reszta Francji. Lokalne firmy i rolnicy twierdzą, że zostali niesprawiedliwie ukarani, ponieważ większość tamtejszych towarów musi być transportowana infrastrukturą drogową.

 3

Mieszkańcy Bretanii są wściekli z powodu zwolnień, jakie mają coraz większą skalę w regionie w znacznym stopniu wiejskim. Większość cięć trafia w sektor rolniczy.

Jak mamy wytwarzać produkty, które są z Francji, wykonane w Bretanii, z tymi wszystkimi podatkami? To niemożliwe”, mówi jeden z warzywników dla Francji 24.

Francja walczy z wysokim bezrobociem i wzrostem podatków. Z najnowszych danych wynika, że co najmniej 3,2 mln osób teraz szuka pracy.

Tymczasem Francois Hollande stał się najbardziej niepopularnym prezydentem Francji w historii, według sondażu przeprowadzonego w październiku. Główne zarzuty to m.in. podwyżki podatków, bezrobocie i polityka imigracyjna.

źródło: http://rt.com/news/france-police-clash-protest-143/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.