Strona główna > Rosja > Ulicami Rosji przeszedł „Ruski Marsz”

Ulicami Rosji przeszedł „Ruski Marsz”

W całej Rosji nacjonaliści zorganizowali antyrządowe demonstracje. Pojawiły się także akcenty pro-polskie.

Rosyjscy czy też „Ruscy” nacjonaliści jak wolą się nazywać, przemaszerowali jak co roku w Dzień Jedności Narodowej przez ulice wielu rosyjskich miast. Marsz zorganizowało stowarzyszenie polityczno-społeczne „Ruscy”. Specyfika Ruskiego Marszu zakłada, że mogą w nim wziąć udział różne środowiska, w tym te najbardziej radykalne. W kolumnie znaleźć więc możemy osobne bloki należące do narodowych-socjalistów, rodzimowierców, prawosławnych narodowców a nawet tych odwołujących się do tradycji narodników. W jednej z tych kolumn szli pan-słowiańscy nacjonaliści wznosząc przy tym pro-polskie a także pro-ukraińskie hasła. Wszystkich uczestników łączy sprzeciw wobec systemu i władzy a także brak zgody na wzrastającą fale przestępczości ze strony wychodźców z Azji i Kaukazu.

Bardzo ważnym aspektem marszu były hasła zaprzestania prześladowań politycznych. Ich ofiarą padli między innym Aleksander Biełow, Dimitrij Demiuszkin czy aresztowana ostatnio w Petersburgu Dina Garina – przewodnicząca stowarzyszenia „Ruscy” w tym mieście. Przed samym wydarzeniem aresztowano też moskiewskiego organizatora- Antona Smirnowa.

Marsz w Moskwie zgromadził wedle różnych szacunków od tysiąca do kilku tysięcy ludzi. Wydarzenia odbyły się nie tylko w dużych miastach lecz także wielu mniejszych, w tym także tych pozostających poza granicami Rosji – na przykład w Charkowie.

UWAGA ! OD RED. W-P SUPLEMENT VIDEO

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/ulicami-rosji-przeszedl-ruski-marsz-foto/

Data publikacji: 4.11.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *