Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraiński lekarz przyznał się do mordowania powstańców z Donbasu

Ukraiński lekarz przyznał się do mordowania powstańców z Donbasu

Ukraiński lekarz opowiedział o tym jak „zabijał” wrogów w Donbasie.

aa11

Ukraiński lekarz Aleksander Czernow, który pracował w Jenakijewe podczas operacji wojskowej Kijowa przeciwko powstańcom Donbasu, przyznał się do zamordowania tych pacjentów, których nazwał „wrogami”.

W wywiadzie dla kanału internetowego UkrLife Czernow powiedział, że podczas pracy w szpitalu w Jenakijewe on dzielił pacjentów na kilka kategorii, z których jedną stanowili „wrogowie” z oddziałów powstańców. Przy tym, jak powiedział, on kierował się „kilkoma zasadami”, a wśród nich — „zapewnienie własnego bezpieczeństwa” i „szkodzenie wrogim pacjentom, czyli żołnierzom wroga”.

On wyjaśnił, że jako lekarz anestezjolog on dobierał taką kombinację leków, która prowadziła do śmierci pacjenta, ale przy tym, aby ustalenie prawdziwej przyczyny śmierci „możliwe było tylko poprzez bardzo, bardzo drogą i pogłębioną ekspertyzę”. Odpowiednie oświadczenia Czernow wydaje począwszy od 14. minuty nagrania.

Na pytanie prowadzącej, że w „cywilizowanym świecie” lekarze udzielają pomocy medycznej jeńcom, Czernow odpowiedział, że „przysięga Hipokratesa sama w sobie nie ma żadnej mocy prawnej”.

https://www.youtube.com/watch?v=0qhrTobhhZ4

a

Za: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160621/3211517/ukraina-donbas-lekarz.html

Data publikacji: 21.06.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.