Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraiński batalion „Azow” szkoli 6-letnie dzieci do zabijania ludzi

Ukraiński batalion „Azow” szkoli 6-letnie dzieci do zabijania ludzi

Brytyjska gazeta opublikowała zdjęcia z obozu, gdzie ukraińskie dzieci szkolą żołnierze batalionu „Azow”.

Brytyjska gazeta Daily Mail opublikowała materiał, w którym opowiada się o obozie pod Kijowem, w którym członkowie neonazistowskiego ugrupowania „Azow” szkolą dzieci w wieku od sześciu lat do korzystania z broni palnej. Sam obóz pod nazwą „Azowiec” określa siebie jako patriotycznie – wojskowy.

a

Wydanie Daily Mail publikuje zdjęcia, na których dzieci składają i ładują automaty, strzelają z nich, a nawet odbywają ćwiczenia w polu. Według danych gazety szkolą się nawet dziewczynki.

a

Obóz dla ochotników nazywa się „Azowiec”, według analogii z batalionem „Azow”, żołnierze którego są nauczycielami dzieci.

a

Obozem kieruje dowódca batalionu „Azow” Andriej Bileckij.

a

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Kongres USA zabronił wojskom amerykańskim szkolenia żołnierzy ukraińskiego batalionu „Azow”, biorących udział w operacji wojskowej przeciwko powstańcom pospolitego ruszenia Donbasu. W Stanach Zjednoczonych to paramilitarne ugrupowanie oskarżono również o neonazizm i faszyzm. Żołnierze „Azow” odrzucili oskarżenia – byli oburzeni, że nie mogą być szkoleni przez amerykańskich specjalistów.

Oryginalna wiadomość RT w języku rosyjskim:

http://russian.rt.com/article/108932 13.08.2015 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

14.8.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *