Strona główna > Bez kategorii > Ukraińscy żydzi szykują “czarną listę antysemitów”

Ukraińscy żydzi szykują “czarną listę antysemitów”

źródło: http://rt.com/politics/ukrainian-community-black-anti-semites-637/

Czarna lista ukraińskich antysemitów została już przygotowana i część z zamieszczonych na niej nazwisk niebawem będzie upubliczniona, mówi nowowybrany przewodniczący zjednoczonej społeczności żydowskiej w tym kraju.

“Osiągnęliśmy pewien sukces sporządzając tzw. czarną listę antysemitów. Sądzę, że wkrótce  pozwolimy sobie opublikować część nazwisk, jakie na niej figurują” powiedział biznesmen Igor Kołomojski przed zebranymi członkami społeczności żydoskiej, o czym donosi gazeta Kommersant-Ukraine.

Nowy lider ukraińskiego żydostwa zwrócił też uwagę, że manifestacje antysemityzmu zdarzają się na każdym poziomie życia codziennego, ale niemal zniknęły na poziomie państwa.

“Obecnie podstawa prawna świadczy o tym, że państwowy antysemityzm nie istnieje oprócz odosobnionych oświadczeń ze strony pewnych urzędników cywilnych”.

Tym niemniej przewodniczący ukraińskiej społeczności żydowskiej obiecał, że organizacja postawi na znacznie poważniejsze działania przeciwstawne tym przypadkom oficjalnego antysemityzmu, jeśli członkowie organizacji się z nim spotkają.

Kołomojski lekceważąco wyrażał się o względnym sukcesie skrajnych ukraińskich nacjonalistów w najnowszych wyborach parlamentarnych. Partia Wolności, kierowana przez znanego polityka, Olega Tiagnoboka, uzyskała ok. 10 % głosów, co gwarantuje jej kilka miejsc w parlamencie.

Jednak Kołomojski przypomniał, że ostatnie jawnie antysemickie przemówienie Tiagniboka, jakie miało miejsce w 2004 r., oraz to, że kosztowało go to członkostwo w parlamentarnej frakcji Nasza Ukraina oraz utratę miejsca w parlamencie.

W przemówieniu z 2004 r., Tiagnibok gloryfikował ukraińskich nacjonalistów znanych ze swej kolaboracji z nazistami i wzywał wtedy swych zwolenników do dalszej walki przeciw Rosjanom i żydom.

O powiązaniach “antysemity” Tiagniboka czytaj więcej pod linkiem: http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/03/15/cala-praca-ukonczona-moshiah-juz-tu-jest-analityczny-przeglad-kierowniczej-sily-rzadu-swiatowego-zydowskiej-satanistycznej-sekty-chabad/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.