Strona główna > Polska > Ukraińscy nacjonaliści oderżnęli głowę kukły polskiego prezydenta

Ukraińscy nacjonaliści oderżnęli głowę kukły polskiego prezydenta

W sieci ujawniono nagranie przedstawiające neonazistowskich aktywistów, publicznie odcinających głowę kukle prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Członkowie neonazistowskiego Zgromadzenia Socjal-Narodowego zgromadzeni przed Ambasadą RP w Kijowie dokonali publicznej egzekucji kukły prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Według opisu i słów osoby z nagrania, egzekucja jest „karą śmierci” za wzbudzanie „antyukraińskiej histerii w Polsce”. „Tak będzie z każdym, kto będzie działał przeciwko ukraińskiej nacji i jedności narodowej” – powiedział lider akcji. Odciętą „głowę” z czerwonymi wstęgami symbolizującymi strugi krwi okazano zgromadzonym, po czym wrzucono za ogrodzenie ambasady. „To dla naszych polskich braci!”. Wzniesiono również banderowski okrzyk „Chwała Nacji! Śmierć Wrogom!”.

Wbrew dacie publikacji nagrania, pochodzi ono z lipca 2013 roku. W tym czasie odbywały się obchody 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.

Liderem ZNS jest Andrij Biłecki – organizator i dowódca ochotniczego pułku „Azow”. Zarówno jego organizacja, jak i dowodzony przez niego oddział odwołuje się do ideologii i symboliki neonazistowskiej.

youtube.com / Kresy.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Banderowska dzicz nie oszczędza w swej niesłabnącej furii nienawiści nawet swych politycznych sprzymienieńców, tak jak ich ojcowie i dziadowie nie oszczędzali sąsiadów brutalnie tnąc im brzuchy i podżynając gardła. Wtedy i teraz czynią to z tym samym banderowskim okrzykiem: „Chwała Nacji! Śmierć Wrogom!”.

Za: http://www.bibula.com/?p=80277

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *