Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraińcy wolą iść do więzienia niż na front

Ukraińcy wolą iść do więzienia niż na front

Dobre wiadomości nadchodzą z Kijowa. Batalion OUN odmówił posłuszeństwa Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Ukraińcy przed Majdanem i po Majdanie
Ukraińcy przed Majdanem i po Majdanie

Przypomnijmy, że formacja ta, nawiązująca do tradycji i ideologii Szuchewycza i Bandery, chce walczyć o „Wielką Ukrainę”. Neonaziści pozdrawiają się banderowskim „Sława Ukrainie!” i podniesieniem ręki na wzór hitlerowskiego„Heil Hitler”.

Takie bataliony, na ogół przyzwoicie wyszkolone pod względem militarnym, sprawiają, że ukraińska okupacja części Noworosji zdaje się nie mieć kresu. Zwykli poborowi nie posiadają odpowiednich umiejętności ani też chęci mordu swych kuzynów w byłej wschodniej Ukrainie.

Nie chcąc służyć za mięso armatnie, uciekają przed poborem za granicę, w tym do „wroga”, tj. do Rosji. Słyszymy ostatnio, że wolą iść nie na front, lecz do więzienia, w którym szansa na przeżycie jest większa.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak ukraiński czołg rozjeżdża samochód ze znajdującymi się w środku żołnierzami pułku Azow. Sądząc po kierunku, w którym zwrócona jest lufa czołgu, do wypadku doszło w trakcie nieostrożnego cofania – pisze portal kresy.pl:

„Pułk Azow to jeden z najbardziej kontrowersyjnych ochotniczych oddziałów walczących w Donbasie po stronie ukraińskiej – dodaje autor tekstu, zamieszczonego w kresy.pl. – Składa się w większości z członków neonazistowskich i rasistowskich organizacji. Oznaką batalion jest tzw. „idea nacji” będąca lustrzanym odbiciem nazistowskiego symbolu „wolfsnagel”.

Co osiągnęła Ukraina po kijowskim Majdanie i po zamachu stanu? – Wiemy: straty terytorialne, śmierć dziesiątek tysięcy ludzi i wzrastającą biedę mieszkańców. Miała nastąpić demokracja, a są zabójstwa polityczne i obozy odosobnienia. Oto jeden z nich:

https://www.youtube.com/watch?v=QwUv7LJgzPc

Mieszkańcy Noworosji nie mieli wyboru. Powstali przeciw szaleńcom i zapłacili – jak dotąd – ogromną cenę za swe przywiązanie do tradycji i ziemi ojczystej. Budzi się jednak Noworosja do nowego życia. Są liczne działania władz i społeczeństwa, by ludzie – mimo stanu zagrożenia wojną – mogli żyć normalnie i w miarę spokojnie.

Te odmienne realia i postawy na Ukrainie oraz w Donbasie widzimy w poniższym wideo, przedstawiającym z jednej strony rozruchy w Kijowie i Dniepropetrowsku, a z drugiej strony Dzień Solidarności w Doniecku:

https://www.youtube.com/watch?v=KoySvBIIV7Q

Za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/27/ukraincy-wola-isc-do-wiezienia-niz-na-front/

Data publikacji: 27.04.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *