Strona główna > Polska > Ukraińcy chcieli urządzić zamach podczas obchodów wybuchu II wojny światowej

Ukraińcy chcieli urządzić zamach podczas obchodów wybuchu II wojny światowej

W internecie Ukraińcy zamieścili materiał wideo, w którym kobieta oraz dwóch mężczyzn używając replik do ASG grozili przeprowadzeniem zamachu w Polsce podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obecnie prokuratura zajmuje się sprawą, a imigranci prawdopodobnie odpowiedzą karnie.

Niedoszli zamachowcy podczas nagrania umieszczonego w internecie wyjawili, że chcieli przeprowadzić atak w Warszawie podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ukraińcy posługiwali się przy tym dwiema replikami broni do ASG, prawdopodobnie chcąc w ten sposób uwiarygodnić swoje zamiary.

Sprawa kobiety i dwóch mężczyzn narodowości ukraińskiej trafiła do prokuratury. Analiza nagrania ma wykazać czy zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie oraz na jakiej podstawie prawnej miałoby ono zostać przeprowadzone.

 

Policja wraz z prokuraturą podchodzą do zaistniałej sytuacji bardzo poważnie. Tożsamość osób znajdujących się w materiale wideo i grożących atakiem na Warszawę została szybko ustalona. Funkcjonariusze policji zatrzymali podejrzanych.

Podczas przesłuchania Ukraińcy bronili się, mówiąc iż zrobili to tylko w formie żartu. Na czas wyjaśnienia, podejrzani zostali wypuszczeni na wolność.

Funkcjonariusze policji podczas zatrzymania zabezpieczyli materiały dowodowe w tym repliki z nagrania. Zostaną one przebadane pod kątem możliwości ich przerobienia na pełnoprawną broń na ostrą amunicję.

Za: https://medianarodowe.com/ukraincy-chcieli-urzadzic-zamach-podczas-obchodow-wybuchu-ii-wojny-swiatowej/

07.09.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.