Strona główna > Polska > Ukraińcy biją Polaków w Oławie – nasi rodacy w ciężkim stanie w szpitalu

Ukraińcy biją Polaków w Oławie – nasi rodacy w ciężkim stanie w szpitalu


Chciał pomóc ekspedientce ze stacji benzynowej uspokoić trójkę mężczyzn, którzy głośno się zachowywali. Został pobity i z pękniętą śledzioną leży w szpitalu – informuje portal Oława24.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 sierpnia, na stacji paliw przy ulicy Wiejskiej. 34-latek przyjechał na stację rowerem, został poproszony przez ekspedientkę o pomoc w uciszeniu trójki mężczyzn narodowości ukraińskiej, którzy przed stacją zrobili sobie imprezę. Do pomocy dołączył również obecny na stacji taksówkarz. – Przed 23:00 przyjechał rowerem na stację mój narzeczony. On wraz z pracownikiem i taksówkarzem chcieli uspokoić trzech Ukraińców. Dostał z pięści w twarz i się przewrócił, od jednego z mężczyzn otrzymał groźby o tym, że go zabije. Mój narzeczony stracił przytomność – opowiada Pani Grażyna, narzeczona poszkodowanego.

34-latek o własnych siłach doszedł do domu trzymając się roweru, nie mógł oddychać i pojechał na pogotowie. Jak się okazało poszkodowany ma pękniętą śledzionę i krwiaka na niej. Aktualnie przebywa w szpitalu w Oławie. Nie może się ruszać i jeść, możliwe jest, że krwiak pęknie i będzie konieczna operacja.

Szpital wezwał policję, która prowadzi w tej sprawie dochodzenie. -Do zdarzenia doszło między 22:00 a 23:00 w niedzielę na stacji benzynowej. Mężczyzna został uderzony przez obywatela Ukrainy. Policja prowadzi czynności w tej sprawie – informuje rzecznik prasowy KPP w Oławie Alicja Jędo.

Blisko dobę wcześniej do podobnego incydentu doszło na ulicy Strzelnej. Około godziny 1:00 w nocy z soboty na niedzielę mieszkaniec chciał uciszyć imprezujących obywateli Ukrainy ze względu na śpiące roczne dziecko. Mężczyzna został pobity przez grupkę mężczyzn na moście. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Około 30-letni mężczyzna uderzył głową o barierkę mostu, a później o krawężnik, był nieprzytomny. Został zabrany do szpitala na ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Ma problemy z wymową i krwiaka w głowie.

/olawa24.pl/

Za: https://www.magnapolonia.org/ukraincy-bija-polakow-w-olawie-nasi-rodacy-w-ciezkim-stanie-w-szpitalu/

Data publikacji: 9.08.2018


4 thoughts on “Ukraińcy biją Polaków w Oławie – nasi rodacy w ciężkim stanie w szpitalu

  1. oni nie beda sie bawic z Polakami w to , ze jestes frajerem jak to robia inni Polacy lub straszac i osmieszajac. Przyjechal cwok na rowerze i myslal ,ze pokrzyczy i to wystarczy…
    Ukraincy krotko i na temat… staropolska krew w nich drzemie… na smierc i zycie…
    Polacy beda musieli sie przeksztalcic w dawnych Polakow… albo Ukraincy beda tymi dawnymi Polakami..

  2. podziekujcie za to polsko- jezycznym przwodcom, ktorych naiwnie wybieracie , ( „bo sie ladnie prezentuja i ladnie gadoja” ) i Junii ,ktora tak Polacy kochaja i do ktorej tak mocno zachecal ich ‚swiety” anty-katolickiej Sekty Watykanskiej -2 ,znany jako Jas Pawelek 2.
    A TO dopiero jest POCZATEK.

  3. W 3 na 1 to chachły są zawsze siłacze. Jakby 6 Ruskich ich poprosiło o spokój to by od razu był właściwy rezultat takiej rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *