Strona główna > Bez kategorii > Ukraińcy będą pozbawieni własności

Ukraińcy będą pozbawieni własności

Źródło: http://www.3rm.info/21538-ukraincev-budut-lishat-imushhestva.html

Data publikacji: 24.02.2012

Tłum. RX

W jakich okolicznościach grozi Ukraińcom takie niebezpieczeństwo i w związku z czym może ono się pojawić? Okazuje się, że obywateli Ukrainy będzie się pozbawiać własności w przypadku rozpoczęcia wojny, powstania katastrofy technologicznej lub innej sytuacji nadzwyczajnej. Za taką ustawą o przeniesieniu praw własności, przymusowym wywłaszczeniu lub zajęciu własności w warunkach wojennych lub sytuacji nadzwyczajnej, głosowało 261 deputatów Najwyższej Rady Ukrainy. W tekście ustawy to postępowanie usprawiedliwia się koniecznością „wzmocnienia zdolności obronnej państwa”.

Również w tejże ustawie wyjaśnia się możliwość przymusowego pozbawienia własności obywatela na podstawie przepisów par. 5-1, art. 41 Konstytucji Ukrainy: „przymusowe wywłaszczenie obiektów prywatnej własności może być zastosowane tylko w wyjątkowym wypadku ze względu na interes społeczny, na podstawie i według zasad określonych ustawą i pod warunkiem uprzedniego i pełnego odszkodowania w wysokości ich wartości”.

W ustawie także przewiduje się państwową kompensację, zarówno przed jak i po przymusowym wywłaszczeniu własności.

„Przymusowe wywłaszczenie takich obiektów z następującym pełnym odszkodowaniem państwowym w wysokości ich wartości dopuszcza się tylko w warunkach wojny lub sytuacji nadzwyczajnej. Ustawa określa mechanizm zarówno wcześniejszego jak i późniejszego pełnego odszkodowania państwowego w wysokości wartości własności, która może być przymusowo przejęta w okolicznościach prawnego stanu wojennego lub sytuacji nadzwyczajnej od przedsiębiorstw, instytucji, organizacji i osób fizycznych”.

Takie środki i ustawy można niestety uważać za w pełni usprawiedliwione w sytuacji praktycznie całkowitego zaniku uczuć patriotycznych u większości społeczeństwa na którego czynne wsparcie państwo nie może liczyć przy czym także obywatele w swojej większości nie pokładają niestety nadziei w państwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.