Strona główna > Świat > Ukraińców poczęto sądzić za komentarze na portalach społecznościowych

Ukraińców poczęto sądzić za komentarze na portalach społecznościowych

Źródło: http://www.3rm.info/23082-ukraincev-nachali-sudit-za-kommentarii-v-socsetyah.html

Data publikacji: 6.04.2012

Tłum. RX

Sądy ukraińskie przystąpiły do rozpatrywania spraw dotyczących obywateli, którzy pozostawiają nieostrożne komentarze w sieciach społecznościowych i zamieszczają swoje obnażone fotografie na portalach „poznajmy się” i w szeregu podobnych przypadków są już formalne decyzje o wytoczeniu oskarżenia, pisze czwartkowy „Weekly.ua” powołując się na informacje pochodzące od organów ścigania. Według informacji podawanych przez media istnieje już zarejestrowanych szereg przypadków kiedy użytkownicy sieci ponieśli odpowiedzialność za takie naruszenia prawa w Internecie. Na przykład sąd rozpatrywał konflikt pomiędzy mieszkańcami miejscowości Podwołczisk w okręgu tarnopolskim, którzy powaśnili się w sieci społecznościowej „Kontakt”.

„Krewni jednego z nich (niepełnoletniej dziewczynki) podali do sądu innego krewnego za wypowiedzi pod adresem ich rodzin. Za zniewagi powodom udało się uzyskać od sprawcy 500 hrywien rekompensaty moralnej”- pisze w swojej publikacji gazeta „Ukrainskaja prawda”. Podobny przypadek miał miejsce także w okręgu winnickim. Użytkownik sieci „Nasza klasa” w sądzie zakwestionował słowa swojego znajomego o tym, że jest złym ojcem.

Do odpowiedzialności pociąga się także użytkowników, którzy w celu zawarcia „intymnych znajomości” zamieszczają na stronach „poznajmy się” swoje obnażone fotografie. Na początku roku na ławie oskarżonych zasiadł konsultant marketingowy z Kijowa, który zamieścił swoje obnażone fotografie na popularnej stronie sex-randek „Mamba.ru”.

Policja zatrzymała mężczyznę. Od wyroku więzienia uratowała kijowianina jedynie zbiorowa petycja pracowników „rodzimego” przedsiębiorstwa oskarżonego i poręczenie złożone za niego przez kolegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.