Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Żydzi wstępują do nazistowskiego pułku „Azow”

Ukraina – Żydzi wstępują do nazistowskiego pułku „Azow”

Żydzi Ukrainy zapisują się do pułku „Azow”, którego kośćcem są skrajnie prawicowi radykałowie. O tym fakcie, w wywiadzie udzielonym ukraińskiemu czasopismu „Nowoje wriemia”, opowiedział wiceprezes wykonawczy Żydowskiej Konfederacji Ukrainy, Josif Zisels.

a20

Według niego, właśnie teraz „ukraińscy żydzi zaczęli uświadamiać sobie, że są żydami Ukrainy”. „Żydzi ukraińscy brali bardzo aktywny udział w Majdanie. Aktywniejsi byli, niestety, tylko Tatarzy krymscy. I Ukraińcy docenili to, zgodnie z ostatnimi badaniami socjologicznymi, w ciągu roku stosunek do żydów i Tatarów krymskich znacznie się polepszył” – opowiada przedstawiciel Żydowskiej Konfederacji Ukrainy.

„My nie liczymy ilu żydów było na Majdanie ale wiemy, że liczni z nich poszli następnie wojować na front. Największym paradoksem jest to, że część z nich walczy w batalionie „Azow”, obok radykalnych nacjonalistów.

Ponadto na wschodzie kraju walczą także chłopcy z paszportami izraelskimi. To są ochotnicy, którzy szkolą naszych żołnierzy. Izrael już prawie 100 lat walczy i doświadczenie jest najcenniejszą wartością, która może być przekazana” – uważa Zisels.

Za: http://3rm.info/main/56618-evrei-zapisyvayutsya-v-neonacistskiy-polk-azov.html

Data publikacji: 28.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.