Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – żydzi muszą się zarejestrować

Ukraina – żydzi muszą się zarejestrować

Ulotki prorosyjskich bojówek: Wszyscy Żydzi muszą się zarejestrować.

zarejestrować Wolna Polska Wiadomości

Prorosyjskie bojówki na Ukrainie (Fot. ANASTASIA VLASOVA / PAP/EPA)

Członkowie prorosyjskich bojówek rozdawali, modlącym się w synagodze w Doniecku Żydom skandaliczne ulotki. Według pisma, wszyscy Żydzi, którzy mają więcej niż 16 lat, muszą się natychmiast zarejestrować i wykupić specjalny paszport, a także podać stan swojego majątku. Jeśli tego nie zrobią, to stracą obywatelstwo.

Trzech mężczyzn w kominiarkach, wymachujący rosyjską flagą stanęło pod synagogą w Doniecku – pisze brytyjski „Daily Mail”. Żydzi, którzy wychodzili ze świątyni dostawali ulotki, wzywające do rejestracjikażdego Żyda, który ma więcej niż 16 lat. Z pisma można wyczytać, że będą oni musieli wykupić za 50 dolarów specjalne paszporty z zaznaczonym wyznaniem. Do tego, będą też musieli podać stan posiadanego majątku.

Jeśli nie zarejestrują się w siedzibie nowych władz, to czeka ich deportacja, konfiskata majątku i utrata obywatelstwa. Izraelskie media już piszą, że prorosyjskie bojówki wprowadzają zasady przypominające te zhitlerowskich Niemiec.

Za: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/456600,skandaliczne-ulotki-w-doniecku-prorosyjskie-bojowki-atakuja-zydow.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.