Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Żyd Pinczuk nagrodzony medalem

Ukraina – Żyd Pinczuk nagrodzony medalem

Żyd Pinczuk został nagrodzony medalem za popularyzację żydowskiej „kultury” na Ukrainie.

ag

Z inicjatywy naczelnego rabina Kijowa i Ukrainy, Jakova Dov Bleich’a, i przy współudziale Ukraińskiej Cerkwi Greko-Katolickiej, w 2013 roku został ustanowiony medal imienia metropolity Andrija Szeptyckiego. To odznaczenie przyznawane jest przez „Żydowską Konfederację Ukrainy” i kanadyjską organizację charytatywną „Ukraińsko-żydowskie spotkanie” tym obywatelom, „którzy wnieśli znaczny wkład w rozwój wzajemnego zrozumienia i współpracy pomiędzy narodem ukraińskim a narodem żydowskim”.

a10

W roku bieżącym, 18 listopada, odznaczeniem tym został uhonorowany Wiktor Pinczuk, za dobroczynną działalność wspierającą żydowskie życie kulturalne na Ukrainie, za wielkie projekty badawcze i wystawy na temat holocaustu a także za wytężoną pracę w ramach dorocznych forów Jaltańskiej Strategii Europejskiej, które stały się platformą dyskusyjną dla nowych idei i poglądów na temat dróg ukraińskiej euro-integracji.

Gość spotkania, żydowski premier Ukrainy, Arsienij Jacieniuk ( Bakai ) wystąpił na trybunie udekorowanej żydowskim symbolem „menora” i powiedział: „w naszym domu Ukraińcy i żydzi mieszkają razem. Wartość naszego kraju polega na tym, że ludzie różnych narodowości uzupełniają się wzajemnie. Wiktor Pinczuk wiele robi dla Ukrainy, Ukraińców i żydów, dla ich wspólnej przyszłości”.

Teść Pinczuka, były prezydent Ukrainy, Leonid Kuczma, i, specjalnie przybyły na uroczystość wręczenia medalu, żydowski filozof i teoretyk „pomarańczowych rewolucji”, Bernard-Henri Levy, omówili bieżący stan rzeczy w świecie.

Bernard-Henri Levy jest częstym gościem na Ukrainie, ostatni raz przyjeżdżał on na euromajdan i przemawiał przed zgromadzonym wielotysięcznym tłumem. Żydowski mer Kijowa, Witalij Kliczko ( Etinzon ) także wizytował uroczystość i z zadowoleniem fotografował się w towarzystwie rabinów.

Natomiast sam Wiktor Pinczuk przemawiając podkreślił, że: „Ja jestem rosyjskojęzycznym Ukraińcem żydowskiego pochodzenia. Dlatego jest to dla mnie bardzo ważne ażeby siebie postrzegać jako część współczesnego, otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa ukraińskiego”.

Wiktor Pinczuk tradycyjnie już zajmuje drugie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi Ukrainy, wyprzedzając takich znanych żydowskich oligarchów jak Gennadij Bogoliubow i Ihor Kołomojskyj, którzy odpowiednio znajdują się na trzecim i czwartym miejscu, według magazynu „Forbes”.

Ukraiński patriota, promotor rozwoju przemysłowego Ukrainy "swidomy" Ukrainiec i heroj, Pinczuk
Ukraiński patriota, promotor „rozwoju” gospodarczego Ukrainy „swidomy” Ukrainiec i heroj, Pinczuk
Żydowski premier Ukrainy Jaceniuk ( Bakai )
Żydowski premier Ukrainy Jaceniuk ( Bakai )
Żydowski mer Kijowa Kliczko ( Etinzon ) z rabinami
Żydowski mer Kijowa Kliczko ( Etinzon ) z rabinami
Od lewej Kuczma, żyd Pinczuk i "filozof", żyd Levy
Od lewej Kuczma, żyd Pinczuk i „filozof”, żyd Levy

Za: http://judastruth.livejournal.com/249468.html

Data publikacji: 22.11.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

35 − 27 =