Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Żyd Jaceniuk ( Bakaj ) otrzymał kanadyjskie obywatelstwo na wypadek konieczności ucieczki

Ukraina – Żyd Jaceniuk ( Bakaj ) otrzymał kanadyjskie obywatelstwo na wypadek konieczności ucieczki

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk niedawno dostał drugi paszport uzyskując obywatelstwo Kanady. Informuje się o tym fakcie z powołaniem się na informatora z Rady Najwyższej.

a8

a7

Jak zaznaczyła gazeta, otrzymanie obywatelstwa kanadyjskiego to gwarancja życia samego premiera i jego rodziny, udzielona przez zachodnich partnerów, na wypadek jeżeli „coś nie pójdzie tak” a sytuacja na Ukrainie pójdzie w kierunku radykalizacji. Podkreśla się, że Kanada jest jednym z pierwszych krajów, które uznały w lutym 2014 roku rząd Jaceniuka po przewrocie państwowym na Ukrainie.

Na razie nie ma jeszcze dokumentalnego potwierdzenia otrzymania przez premiera Jaceniuka (Bakaja) obywatelstwa Kanady. Zgodnie z prawodawstwem Ukrainy posiadanie podwójnego obywatelstwa jest zabronione tym nie mniej w obecnym ukraińskim środowisku politycznym takie zjawisko nie jest zbytnio wyjątkowe.

Tak więc ukraińskie media pisały o izraelskim obywatelstwie obecnego szefa frakcji „Blok Petra Poroszenki”, Jurija Łucenki, niemieckim obywatelstwie obecnego kijowskiego mera Witalija Kliczki (Etinzona). A o swoim potrójnym obywatelstwie powiedział gubernator obwodu dniepropietrowskiego, żydowski oligarcha Ihor Kołomojskyj.

W mediach pojawiły się także informacje o amerykańskim obywatelstwie szefa bezpieki SBU, Walentyna Nalywajczenko. Dnia 6 marca gazeta Bloomberg potwierdziła, że minister finansów Ukrainy, obywatelka USA, Natalia Jaresko, także ma podwójne obywatelstwo. Proces zrzeczenia się obywatelstwa może potrwać kilka lat.

„Zgodnie z miejscowym prawem ona nie może posiadać dwóch paszportów. Ona ma kilka lat ażeby zrezygnować z obywatelstwa amerykańskiego. Trudno sobie wyobrazić, że Jaresko pozostanie na tym stanowisku tak długo” – pisze gazeta.

Patrz także:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-cyrk-w-kijowie-czyli-kto-jest-wiceministrem-kijowskiej-bezpieki-2015-01

Na podstawie: http://politikus.ru/events/44947-yacenyuk-poluchil-grazhdanstvo-kanady.html

Data publikacji: 6.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

93 − = 92