Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Zagraniczni najemnicy atakują Doniecką Republikę Ludową

Ukraina – Zagraniczni najemnicy atakują Doniecką Republikę Ludową

a0Ukraina – Zagraniczni najemnicy atakują Doniecką Republikę Ludową. Raport Igoria Striełkowa: wczoraj główną siłą uderzeniową byli zagraniczni najemnicy z prywatnych firm wojskowych. Ponieśli oni ciężkie straty (video).

Raport z działań bojowych od dowódcy Sił Zbrojnych Donieckiej Republiki Ludowej, Igoria Striełkowa, z dnia 20.06.2014

W ciągu nocy jednostki garnizonu Sławiańska kontynuowały przyjmowanie oddziałów i pojedynczych powstańców, którzy wyrwali się z okrążenia w rejonie Jampola. W tej chwili powróciło około polowy oddziałów. Według niektórych danych, siły uderzeniowe przeciwnika, we wczorajszym boju, składały się głównie z najemników zagranicznych prywatnych firm wojskowych i byli oni uzbrojeni w broń strzelecką zachodniej produkcji, w tym w karabiny szturmowe systemu Bull-pup. Najemnicy ponieśli duże straty. Obecnie miasto Sławiansk pozostaje pod kontrolą pospolitego ruszenia Donieckiej Republiki Ludowej. Przeciwnik prowadzi ostrzał pozycji pospolitego ruszenia w pobliżu Lisiczanska. Lotnictwo i szturmowce przeciwnika przeprowadzają uderzenia. W rejonie miasta Sławianska nie nastąpiły zmiany pozycji wroga. Przeciwnik zaminowuje okolice miasta i ostrzeliwuje dzielnice mieszkalne. W minionych dniach poległo 4 cywilów a 21 zostało rannych, w tym dzieci. Wywiad donosi o trwającym przerzucie wojsk ukraińskich i zagranicznych najemników w kierunku miasta Donieck.

UWAGA! Przed oglądaniem video włącz tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora

Striełkow: Jampol był atakowany przez najemników z angielskimi karabinami

Za: http://3rm.info/47989-svodka-ot-igorya-strelkova-vchera-osnovnoy-udarnoy-siloy-byli-inostrannye-boycy-chvk-naemniki-ponesli-bolshie-poteri.html

Data publikacji: 20.06.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.