Strona główna > Rosja > Liew Wierszinin-Ukraina-wojna z Rosją w tym tygodniu

Liew Wierszinin-Ukraina-wojna z Rosją w tym tygodniu

a11aLiew Wierszinin-Ukraina-wojna z Rosją w tym tygodniu. „Jestem przekonany”-pisze bloger Anton Spirkow-„że, wojna jest nieunikniona już w tym tygodniu. Czeka nas powtórzenie sierpnia 2008 roku, w tym sensie, że zachodnie i ukraińskie media, razem z oficjalnymi władzami, zadeklarują, że wojska rosyjskie rozpoczęły atak z Krymu a „bohaterska” armia ukraińska „odparła” atak „przeciwnika” i przeszła do kontrofensywy. „Odparła”, oczywiście, nie natychmiast, i wciagu jakiegoś czasu, dopóki rzucone na rzeź brygady z zachodniej Ukrainy będą przebijać obronę Perekopu, będzie się mówiło, że trwa „obrona” przed „nacierającymi” wojskami rosyjskimi. Następnie zacznie się „kontrofensywa”.

I-Dlaczego ja tak w to wierzę?

1-To jest jedyny sposób zerwania referendum na Krymie, które wyznaczone jest na następną niedzielę.

2-Trwa przerzucanie pięciu brygad, głównie z zachodniej Ukrainy, włącznie z minimum: trzy zmechanizowane brygady, jedna brygada powietrzno-zmechanizowana, jeden samodzielny pułk powietrzno-zmechanizowany i także dywizjon artylerii ciężkiej z okręgu Sumy. Mowa jest o zgrupowaniu uderzeniowym w sile 20-30 tysięcy ludzi z ciężkim sprzętem opancerzonym i artylerią, to znaczy, mowa jest o wszystkich zdolnych do boju siłach ukraińskich.

3-Myślę, że szans zdobycia Krymu to grupowanie nie ma żadnych ale nie jest to cel tego zgrupowania.

II-Celem zbliżającej się wojny z punktu widzenia oligarchiczno-faszystowskiej junty kijowskiej jest:

1-Zerwanie referendum na Krymie

2-Maksymalne rozkręcenie antyrosyjskiej hoisterii w mediach, ukraińskich i zachodnich, w celu „zespolenia” wszystkich nieświadomych Ukraińców przeciwko Rosji, Rosjanom, światowi ruskiemu i wokół oligarchiczno-faszystowskiej junty kijowskiej. Wszyscy politycznie nieświadomi Ukraińcy, w swojej masie pozytywnie odnoszący się do Rosji ale nie rozumiejący i nie mający wiedzy co się dzieje, będą poddani takiemu antyrosyjskiemu praniu mózgów z jakim nie spotkali się przez ostatnie 20 lat. Częściowo już tak się dzieje zwłaszcza na tle dezinformacji o „inwazji” wojsk rosyjskich na Ukrainie, trwającej już ponad tydzień. Wraz z rozpoczęciem wojny to wszystko będzie wzmocnione „właściwym” obrazem działań bojowych tak jak to było w sierpniu 2008 roku.

3-Wojna to pretekst do całkowitego zduszenia rosyjskiego oporu na południo-wschodzie. Teraz już trwają represje i aresztowania setek pro-rosyjskich działaczy ale to tylko kwiatki, jagódki pojawią się wraz z wojną.

4-Wojna to możliwość zwalenia całej winy za ruinę gospodarczą na Rosję i w ogóle, komu wojna, komu matka rodzona!

5-Wojna to możliwość pozbycia się obmierzłego euromajdanu wysyłając go na wojnę.

6-Wojna w związku z punktem 2, nie zdoła nie wywołać maksymalnych sankcji przeciwko Rosji ze strony Zachodu a możliwe, że doprowadzi do wprowadzenia sił NATO na Ukrainę, co najmniej na zachodnią i środkową.

III-Czym ryzykuje oligarchiczno-faszystowska junta?

1-Oligarchiczno-faszystowska junta jest ośmielona po oczywistym wahaniu się Rosji w sprawie wprowadzenia wojsk do Noworossii, na południo-wschód. Junta liczy na to, że te czynniki, z powodu których Rosja ociąga się z wprowadzeniem wojsk, wraz z rozpoczęciem wojny i międzynarodowej histerii z tego powodu, a także z początkiem histerii wewnętrznej i siłowym zduszeniem prorosyjskiego protestu na południo-wschodzie, tylko się nasilą i Rosja nie będzie wprowadzać wojsk na południo-wschód a to oznacza, że junta nie ma nic do stracenia a może tylko zyskać.

2-W ogóle trzeba rozumieć, że junta już dawno przekroczyła linię strachu, ona już dawno znajduje się w stanie „wszystko albo nic” a to oznacza, że będzie szła do końca!

Rosja i Rosjanie w ogóle, ciągle jeszcze są spętani nędzniutką nadzieją, że uda się porozumieć. Nie uda się! Próbujecie uniknąć wojny drogą hańby ponieważ to co znosicie jest tym czego znosić, bez nikczemności, nie można a każdy kto próbuje uniknąć wojny drogą hańby, dostanie i jedno i drugie!

IV-Co trzeba robić? Działać wyprzedzająco! Jeżeli widzicie, że walka jest nieunikniona to walcie pierwsi!

Liew Wierszinin-politolog i historyk

Za: http://3rm.info/44253-lev-vershinin-voyna-neizbezhna-uzhe-na-etoy-nedele.html

Data publikacji: 10.03.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.