Strona główna > Rosja > Ukraina – Wkrótce legalizacja samobójstw i mordów (eutanazji) ?!

Ukraina – Wkrótce legalizacja samobójstw i mordów (eutanazji) ?!

Według ludowego deputowanego Geo Lerosa, nieuleczalnie chorzy powinni mieć prawo i możliwość przerwania swojego życia, „jeżeli nie są oni w stanie znieść swoich cierpień”.

Ludowy deputowany Ukrainy, Geo Leros, z partii «Слуги народа», poinformował, że planuje w ciągu roku przedłożenie Radzie Najwyższej Ukrainy projektu ustawy o legalizacji eutanazji. Napisał on o tym na swojej stronie Facebook.
„Ja wiem, że niektórzy z was będą mnie potępiać” – stwierdził on zwracając się do swoich czytelników. „Pragnę w ciągu najbliższej połowy roku/roku przedłożyć projekt ustawy o legalizacji eutanazji”.
W jego opinii „prawo nieuleczalnie chorych ludzi do przerwania swojego życia powinno być ich prawem i możliwością jeżeli oni nie są w stanie znieść swoich cierpień”
Przypomnijmy, że w Holandii, która w 2001 r. jako pierwsza zalegalizowała eutanazję dla nieuleczalnie chorych pacjentów doświadczających ciężkich cierpień fizycznych, lekarze nie są już w stanie poradzić sobie z liczbą wniosków o przeprowadzenie tej procedury .
Co więcej, wśród tych, którzy chcą umrzeć, są teraz nie tylko śmiertelnie chorzy, ale także tacy ludzie, którzy po prostu „czują melancholię i utracili sens życia”. Tak więc tylko w 2017 r. za pomocą eutanazji w Holandii rozstało się z życiem 6585 osób, czyli 4,4% ogólnej liczby wszystkich zgonów .
Za: https://3rm.info/main/77387-ukraina-gotovitsja-legalizacija-samoubistv-i-ubistv-jevtanazii.html
7.10.2019
Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *