Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Wieści z Kijowa : Ceny szaleją . Hrywna spada drastycznie

Ukraina – Wieści z Kijowa : Ceny szaleją . Hrywna spada drastycznie

Ukraińcy się śmiali, jak upada rubel rosyjski. Zapraszali do Kijowa wielkich reformatorów gruzińskich Saakaszwiliego, których teraz nie chcą widzieć u siebie w kraju nowe władze w Tbilisi. No, i w Kijowie doczekali się drastyczgo upadku swej grywni, która teraz jest prawie nic nie warta. Ceny podskoczyły na Ukrainie do kosmicznych rozmiarów.

a6

Mój włoski lek od cukrzycy „Januvia”, bez którego nie mogę już funkcjonować kosztuje całą moją emeryturę. Władza banderowsko-żydowska Poroszenki-Jaceniuka-Turczynowa czyni cuda braku kompetencji. Stabilna jest tylko cena na wódkę wg. starej metody żydków, iż pijany naród łatwo jest upokorzyć.

Jestem abstynentem i myślę trzeźwo, ale nawet za komuny wódka nie kosztowała taniej niż herbata. A na Ukrainie, gdzie w Kijowie flagi niebieskie UE są pomieszane z flagami czerwono-czarnymi OUN-UPA, jest wszystko możliwe. UE i USA nie widzą, iż Ukraina sromotnie przegrała wojnę na Donbasie, bo generałowie tego wojska razem z watażkami batalionów „Prawego Sektora” są sprzedajni, albo nie znają się na wojsku.

a11

Także biznes-koleżanka prezydenta Ukrainy – Gontariewa w roli prezesa Banka Narodowego Ukrainy – to jakaś komedia niekompetencji i głupota. Ale ta głupota władz ukraińskich sięga już rozmiarów narodowej katastrofy. W porównaniu z tą niekompetencją władza donieckiej mafii Janukowycza – to fachowcy od gospodarki. Jaceniuk – premier Ukrainy i Poroszenko – prezydent Ukrainy – to jakaś farsa, która porzebuje współczesnego Gogola. Ale gdy wszystko się wali naokoło, to trudno się śmiać, bo koszty tej niekompetencji i udawania reform gospodarczych – to życie już tysięcy obywateli ukraińskich.

Czy Polska to widzi? Czy widzą ten koszmar u swoich granic w Europie? Czy widzą ten mafijny bałagan w USA? Ukraina sama się niszczy swoją mafią i głupotą. Ale Zachód myśli, iż to krwawe bagno na Donbasie jest antyrosyjskim frontem. Tylko nie wie, jak drogo koszuje błędna polityka.

Eugeniusz Lubański (Kijów)

Za: http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2391:wieci-z-kijowa-ceny-szalej-hrywna-spada-drastycznie

Data publikacji: 28.02.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *