Strona główna > Świat > Ukraina > Walcman-Poroszenko do Ukraińców : chcieliście do Europy a nie wysokich pensji i emerytur

Walcman-Poroszenko do Ukraińców : chcieliście do Europy a nie wysokich pensji i emerytur

Wychodząc na Majdan w 2013 roku Ukraińcy chcieli wejść do Europy, a nie wysokich pensji i emerytur – oznajmił prezydent państwa Petro Poroszenko, którego cytuje rosyjska agencja informacyjna REGNUM.

Ta tłusta, bezczelna, załgana oligarchiczna gnida niszczy Ukrainę na rozkaz USA
Ta tłusta, bezczelna, załgana oligarchiczna gnida niszczy Ukrainę na rozkaz USA

„Kiedy do wiadomości publicznej dotarło, że umowy stowarzyszeniowej z UE nie będzie, następnego dnia miliony ludzi wyszły na ulice. Żądali nie podniesienia wynagrodzeń czy emerytur, nie obniżenia podatków lub przyznania jakichś ulg. Ludzie żądali Europy” — uważa Poroszenko.
Jednocześnie podkreślił, że spełnił wolę narodu — podpisał umowę stowarzyszeniową po wybraniu go na stanowisko prezydenta. W przyszłości żadnej zwłoki z eurointegracją nie będzie, Moskwa nie ma na to wpływu — zapewnił przywódca Ukrainy.

Wcześniej były gubernator „ukraińskiej części” obwodu donieckiego Siergiej Taratuta oświadczył, że przy obecnym podejściu do zarządzania państwem do krachu gospodarczego Ukrainy zostało około 6-8 miesięcy.

Za: http://pl.sputniknews.com/polityka/20151203/1580068/Poroszenko-Ukraina-Europa.html#ixzz3tJ6YyHj0

Data publikacji: 3.12.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *