Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Walcman ( Poroszenko ) chce wprowadzenia obcych wojsk

Ukraina – Walcman ( Poroszenko ) chce wprowadzenia obcych wojsk

Ukraina – Walcman (Poroszenko) prosi Radę Najwyższą Ukrainy o pozwolenie na wprowadzenie obcych wojsk na Ukrainę.

a

Prezydent Ukrainy Walcman (Poroszenko) zasugerował Radzie Najwyższej rozważenie kwestii wpuszczenia obcych wojsk na terytorium kraju w celu wzięcia udziału w międzynarodowych  ćwiczeniach wojskowych.

Odpowiedni projekt ustawy został wniesiony do parlamentu w piątek, 6 marca. Obecnie tekst dokumentu zniknął ze strony Rady Najwyższej. Wcześniej rzeczniczka Ministerstwa Obrony Ukrainy, Wiktoria Kushnir, powiedziała, że w roku bieżącym Siły Zbrojne Ukrainy wezmą udział w 11 lądowych, morskich i powietrznych międzynarodowych ćwiczeniach wojskowych. 4 ćwiczenia odbędą się na terytorium państwa ukraińskiego a dalsze 7 za granicą.

„Te ćwiczenia będą ostatnim etapem bojowego przygotowania wojsk, które przyczyniają się do aktywnego wprowadzania do ich działań standardów krajów członkowskich NAT” – zauważyła Kushnir.

Według rzeczniczki Ministerstwa Obrony, największymi na terytorium kraju będą ukraińsko-amerykańskie ćwiczenia sił morskich „Sea Breeze” i wojsk lądowych „Rapid Trident”, a za granicą ćwiczenia sił morskich „Trident Juncture”.

Ponadto morskie siły ukraińskie wezmą udział w ćwiczeniach „Tarcza morska” na akwenie czarnomorskim a siły powietrzne w ukraińsko-polskim „Bezpiecznym niebie” i w ćwiczeniach krajów Unii Europejskiej „Common Challenge”.

Źródło: http://politrussia.com/news/poroshenko-prosit-radu-666/

Za: http://3rm.info/main/55505-poroshenko-prosit-radu-razreshit-dopusk-inostrannyh-voysk-na-ukrainu.html

Data publikacji: 12.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *