Strona główna > Ukraina > Ukraina – USA dozbrajają kijowską armię

Ukraina – USA dozbrajają kijowską armię

Ukraina – W najbliższym czasie na uzbrojenie armii ukraińskiej wejdą amerykańskie przenośne rakiety przeciwczołgowe.

a201

O tym fakcie poinformował, w programie telewizji „Espresso TV”, deputowany ludowy Ukrainy i dowódca batalionu „Donbass”, Semen Semenczenko. Według niego Ukrainie zostanie okazana i inna pomoc.

„Jest informacja, że w tej dostawie, która powinna nadejść z USA , zgodnie z ustawą 2828, powinny do nas nadejść dobre zestawy przeciwczołgowe „Javelin”. Kompleksowe wsparcie Ukrainy doprowadzi do bardzo poważnej pomocy” – powiedział Semenczenko.

Informacja o dostawach „Javelin” była także nagłośniona przez innego deputowanego i dowódcę wojskowego, Jurija Berezę, w programie „TV 112”. „Javelin” to przenośny, przeciwczołgowy zestaw rakietowy (PTRK). Przeznaczony jest do niszczenia pojazdów opancerzonych, obiektów obronnych (bunkier, DOT, DZOT) i obiektów latających na niskim pułapie i o małej prędkości (śmigłowce, drony).

Przyjęty na uzbrojenie Armii USA w 1996 roku. Z powodzeniem zdał egzamin w Iraku. Jest eksportowany. Tymczasem informuje się, że na donieckim lotnisku rozpoczęła się wymiana wojsk Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Według wstępnych informacji, w wymianie weźmie udział 120 ukraińskich żołnierzy, którzy kilka miesięcy prowadzili operację w rejonie lotniska donieckiego. Na ich zmianę przybyło 40 żołnierzy 7-ej kompanii 80-tej Samodzielnej Brygady Desantowej Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Powstańcy pospolitego ruszenia przeprowadzili wyrywkową rewizję przybyłych żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych, zrewidowali plecaki czy nie ma tam czegoś zbędnego. Naruszeń, według wstępnych danych, nie udało się stwierdzić. Ukraińscy żołnierze dotrzymali warunków umowy.

Proces wymiany wojsk odbywa się w przeddzień Bożego Narodzenia i dlatego ukraińscy żołnierze przekazali powstańcom woreczki z prezentami. Tymczasem jest to już piąta wymiana ukraińskich żołnierzy przeprowadzona na obszarze lotniska donieckiego. Poprzednim razem żołnierze spotkali się 23 grudnia kiedy dwa „Urale” i dwa „KAMAZy” z żołnierzami, załadowane żywnością, ciepłą odzieżą i bronią, przybyły z Andriejewki na punkt kontrolny Donieckiej Republiki Ludowej w pobliżu lotniska.

Procedurę kontrolowali i towarzyszyli jej żołnierze batalionów „Wostok”, „Sparta” i żandarmeria wojskowa Donieckiej Republiki Ludowej. Ale oficerowie Sztabu Generalnego są obecni podczas procedury wymiany po raz pierwszy. 15 grudnia także miała miejsce wymiana „cyborgów” na lotnisku Doniecka.Wtedy ciężarówki z 36 żołnierzami przybyły do portu lotniczego przez „zielony korytarz”.

Za: http://3rm.info/main/53936-amerikancy-vezut-na-donbass-raketnye-kompleksy-ispytannye-v-irake.html

Data publikacji: 8.01.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *