Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Ukraińcy niezadowoleni z kijowskich marionetek

Ukraina – Ukraińcy niezadowoleni z kijowskich marionetek

Uczestnicy akcji protestu wyrazili swoje niezadowolenie z tego, że Amerykanie kontrolują rząd Ukrainy.

a

Około 2,5 tysiąca Ukraińców, w dniu 1 kwietnia,  okrążyło ambasadę USA w Kijowie. Ludzie, którzy nie zgadzają się z mianowaniem cudzoziemców na stanowiska w rządzie Ukrainy a także na ingerencję Amerykanów i Europejczyków w sprawy państwowe, trzymali transparenty z napisami „Nie jesteśmy bydłem” i wydawali dźwięki naśladujące zwierzęta.

Oprocz tego, że wiecujący muczeli i beczeli, jedli także kapustę, którą rozdawali organizatorzy akcji protestu. Trzymali oni w rękach dwumetrowe marchewki z symbolami Unii Europejskiej. Pod koniec manifestacji oburzeni kijowianie obrzucili gnojem ambasadę USA.

Warto zauważyć, że video z akcji protestu wycofuje się ze wszystkich stron ukraińskich a użytkowników się blokuje. Lokalni dziennikarze praktycznie nie pojawili się na wiecu.

W stolicy Ukrainy coraz częściej odbywają się akcje protestu. Zasadniczo na wiecach protestuje się przeciwko redukcji świadczeń socjalnych, cięciom, przeciwko gospodarczej polityce państwa albo przeciwko brakowi wypłat uczciwie zarobionych pieniędzy. Ponadto Kijowianie okresowo żądają dymisji rządu albo urzędników.

Za: http://3rm.info/main/56155-uchastniki-akcii-protesta-vyrazili-nesoglasie-s-tem-chto-amerikancy-kontroliruyut-pravitelstvo-ukrainy-video.html

Data publikacji: 6.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.