Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina tworzy nową jednostkę Gwardii Narodowej, która odzyska Krym

Ukraina tworzy nową jednostkę Gwardii Narodowej, która odzyska Krym

Ukraina wciąż nie jest pogodzona z utratą Półwyspu Krymskiego, który w 2014 roku został przyłączony do Rosji. Minister Spraw Wewnętrznych Arsen Awakow wyjawił, że powstaje właśnie specjalna jednostka Gwardii Narodowej, której głównym celem będzie odbicie Krymu.

a

Informacja na ten temat została podana w trakcie programu telewizyjnego: „Prawo do władzy”. Arsen Awakow powiedział, że Ukraina potrzebuje nowej armii, nowej Gwardii Narodowej oraz policji aby odzyskać utracony półwysep. Chodzi oczywiście o zbrojne przejęcie Krymu, który do dnia dzisiejszego traktowany jest jako terytorium należące do Ukrainy, ale znajdujące się pod tymczasową okupacją.

Z jego wypowiedzi wynika, że już teraz odbywają się szkolenia specjalnej jednostki przy współpracy z Tatarami krymskimi. Jednak odbicie tego regionu w najbliższym czasie wydaje się raczej mało prawdopodobne.

Gubernator Sewastopola Siergiej Mieniajło stwierdził, że nikt nie bierze nawet pod uwagę tego co mówią władze Ukrainy, ponieważ na Krymie rozmieszczone są wojska wyposażone w zaawansowany sprzęt wojskowy. Zbrojne odzyskanie półwyspu będzie niezwykle trudnym zadaniem.

Źródła:

https://www.rt.com/news/333801-ukraine-special-forces-crimea/

http://en.reporter-ua.ru/avakov-is-preparing-a-special-unit-of-the-national-guard-to-return-the-crimea.html

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ukraina-tworzy-nowa-jednostke-gwardii-narodowej-ktora-odzyska-krym

Data publikacji: 27.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *