Ukraina – A szulerstwo polityczne zostanie ujawnione

Wczoraj parlament ukraiński uznał Rosję krajem agresorem, ale nie wypowiedział Kremlowi wojny. Nawet sankcje wobec Rosji nie zostały wprowadzone, bo na tych sankcjach antyrosyjskich straciłby przede wszystkim król czekolady i równocześnie prezydent Petro Poroszenko i jego oligarchiczne otoczenie.

aa

Nie bacząc na wojenną agresję banki rosyjskie i biznes dobrze sobie radzą na Ukrainie. Bo wojna wojną, a pieniądze pieniędzmi. Obecna władza w Kijowie umie dobrze sobie liczyć, gdy chodzi o zyski rodzinne i klanowe. „Reformami” na Ukrainie zajmują się specjaliści zagraniczni o wątpliwej często reputacji, a władza w Kijowie nadal łowi ryby w mętnej wodzie ukraińskiej transformacji w niewiadomo co.

A zwariowany Zachód przyklaskuje Ukrainie na jej froncie antyrosyjskim na Donbasie, a ta łowi sobie grube ryby finansowe w szarej strefie interesów biznesowo-finansowych z Rosją. Ale nowa-stara władza w Kijowie nie zdaje sobie sprawy, iż nie można grać długo na arenie politycznej wg. podwójnych standardów. Bo wcześniej lub później szulerstwo polityczne zostanie ujawnione. Ale Poroszenko sobie myśli, iż jego pochodzenie żydowskie uratuje go w krytycznym momencie jego prezydentury.

Jednak Poroszence trudniej będzie uciec z Ukrainy niż jego poprzednikowi, gdy nastanie czas drugiego Majdanu w Kijowie. Ale być może stanie się cud i w miejscu mafijnej i banderowskiej Ukrainy powstanie nagle druga Ameryka lub Izrael powszechnego szczęścia z narodem wybranym na czele.

Eugeniusz Lubański (Kijów)

Za: http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2291:lubaski-szulerstwo-polityczne-zostanie-ujawnione

Data publikacji: 28.01.2015

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *