Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Na Sumszczyźnie zrywają flagi UPA i rozbijają banderowskie tablice

Ukraina – Na Sumszczyźnie zrywają flagi UPA i rozbijają banderowskie tablice


Ukraina – W rejonie Sum rosną namiętności w kwestii symboliki – ludzie zrywają flagi UPA i rozbili tablicę pamiątkową poświęconą „Niebiańskiej sotni”.

a

Niespokojnie jest w rejonie sumskim. W samym centrum obwodowym od kilku tygodni trwa epopeja z wywieszaniem przez miejscową partię „Swoboda”, kierowaną przez sławnego skandalistę i deputowanego Rady Najwyższej, Ihora Myronyszczenko, flagi UPA. Wywieszenie jej na maszcie flagowym w centrum miasta zbulwersowało wielu Ukraińców. Na początku mieszkańcy miasta Sumy pisali powiadomienia do milicji proponując zmienić flagę UPA na flagę państwową Ukrainy a następnie, zrozumiawszy bezcelowość pisania, zaczęli ją po prostu zrywać. Nocą zrywają a w ciągu dnia działacze partii „Swoboda”, oburzając się na przeklętych separatystów, od nowa wieszają następny egzemplarz. Tak już było trzy razy. Miejscowa „Swoboda” napisała już nawet doniesienie do milicji. Tymczasem ktoś rozbił także tablicę pamiątkową poświęconą „Niebiańskiej sotni” odsłoniętą w Sumach 2 miesiące temu. A z klei w graniczącym z Donbassem centrum rejonowym Szostka, z powodu politycznych sporów i innych, do szpitala rejonowego przywieziono pacjenta z rozbitą głową.

aaa

Za: http://3rm.info/49983-na-sumschine-strasti-po-simvolike-sryvayut-flagi-upa-razbili-memorialnuyu-dosku-nebesnoy-sotne.html

Data publikacji: 14.08.2014

Przekład: RX


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *