Strona główna > Ukraina > Ukraina – Strategiczne przedsiębiorstwa dla Amerykanów

Ukraina – Strategiczne przedsiębiorstwa dla Amerykanów

Owoce „nezależnosti”. „Ukraiński” minister Abramovicius: strategiczne przedsiębiorstwa kraju przejdą w ręce Amerykanów.

a,30

„Strategiczne przedsiębiorstwa Ukrainy, pozostające jeszcze własnością państwową, będą przekazane amerykańskim funduszom inwestycyjnym, za przykładem Rumunii” – powiedział deputowanym do Rady Najwyższej niedawno nowo mianowany minister gospodarki, (litewski żyd) Aivaras Abramovicius, przedstawiając projekt budżetu na rok 2015.

„Kraj musi się rozwijać” – powiedział szef Ministerstwa Gospodarki Ukrainy, proponując zredukowanie listy 1478 strategicznych przedsiębiorstw, nie podlegających prywatyzacji, do 551 obiektów.

Według słów Abramoviciusa, z 3374 ukraińskich, państwowych przedsiębiorstw, działa tylko 1120, przy czym nawet „pierwsza setka” z nich daje nie zysk ale wielomiliardowe straty. Zamiast próby doprowadzenia całej gospodarki do porządku, „ukraiński” minister, który zaledwie niedawno otrzymał, ze względu na swoją nominację, obywatelstwo kraju i który będzie go „rozwijać”, proponuje rozdać wszystko Amerykanom.

Nic dziwnego, że dziennikarze gazety „Deutsche Wirtschafts Nachrichten” nazwali rząd Jaceniuka „gabinetem ministrów utworzonym do rozsprzedaży Ukrainy”. Przypomnijmy, że Aivaras Abramovicius jest partnerem firmy inwestycyjnej „East Capital” i dlatego nie dziwi fakt, że nowy minister gospodarki zamierza rozsprzedać Ukrainę obcokrajowcom.

„Kryzys zadłużeniowy, de facto, niewypłacalnego państwa można rozwiązać tylko drogą sprzedaży zagranicznym inwestorom. Jest to klasyczny model wywłaszczenia, który wykorzystuje się kiedy skorumpowane i niekompetentne rządy pchają swój kraj ku przepaści” – napisała o tym, wyżej wspomniana, gazeta „Deutsche Wirtschafts Nachrichten”.

Za: http://3rm.info/main/53627-plody-nezalezhnosti-ukrainskiy-ministr-abromavichus-strategicheskie-zavody-strany-pereydut-amerikancam.html

Data publikacji: 24.12.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *