Strona główna > Ukraina > Ukraina doigrała się

Ukraina doigrała się

Ukraina doigrała się. Naród w depresji i nędzy jakt nikt inny. Poziom zadowolenia z życia na Ukrainie w 2015 roku spadł do minimum od kiedy rozpoczęto prowadzenie sondaży. Świadczą o tym wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę „Gallup International”, opublikowane w poniedziałek 4 stycznia.

a10

Ogólnie obywatele Ukrainy ocenili swój poziom życia na 4 punkty na dziesięciopunktowej skali podczas gdy rok temu ocena ta wynosiła 5,2 punktu. Odsetek zadowolonych ze swojego życia w 2015 roku zmniejszył się z 27% do 17% podczas gdy liczba tych, którzy uważają siebie za biednych wzrosła w ciągu roku z 62% do 79%.

Ponad jedna trzecia (36%) respondentów przyznała, że „cierpi” z powodu swojego poziomu życia a o swoim „dobrobycie” powiedziało zaledwie 9%. Te wskaźniki, jak podkreślono w Gallupie, są gorsze niż w większości republik byłego Związku Sowieckiego. Najlepiej czują się mieszkańcy Zachodniej Ukrainy podczas gdy na południu i wschodzie kraju obserwuje się przeciwne nastroje.

„Depresja przenika prawie każdy segment ukraińskiego społeczeństwa. Bieżące oceny standardu życia obniżyły się wśród przedstawicieli wszystkich grup wiekowych niezależnie od płci i wykształcenia” – mówi się w badaniu.

Socjologowie ostrzegają, że niskie oceny jakości życia mogą świadczyć o niezadowoleniu z powodu przedłużających się politycznych, socjalnych i ekonomicznych problemów a także o ogólnym niezadowoleniu mieszkańców Ukrainy z powodu konfliktu na wschodzie kraju.

Za: http://3rm.info/main/60916-ukraina-do-skakalas-narod-v-depressii-i-nischete-kak-nikto.html

Data publikacji: 5.01.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *