Strona główna > Ukraina > Ukraina – Samoloty transportowe NATO dostarczają broń

Ukraina – Samoloty transportowe NATO dostarczają broń

Ukraina – Na zamkniętych lotniskach Ukrainy są rozładowywane samoloty transportowe NATO.

a,6

 Agencja „Noworosja” informuje, że na lotnisku Zaporoża trwa rozładunek samolotów transportowych typu „Hercules” z USA. Ładunek, który został dostarczony znajduje się w skrzyniach. Jednocześnie obszar lotniska został niedawno powiększony poprzez ustawienie wież strażniczych.

Wywiad pospolitego ruszenia donosi o podwyższonej aktywności lotnictwa nad terytorium kontrolowanym przez ukraińskie struktury siłowe. Powstańcy pospolitego ruszenia zauważyli przeloty samolotów transportowych i szturmowych a także helikopterów wielozadaniowych i ofensywnych.

W mediach pojawiła się informacja o tym, że w najbliższych godzinach rozpocznie się rozładunek podobnych środków transportowych na lotniskach Charkowa i Dniepropietrowska. Według wstępnych danych na tych lotniskach będzie odbywał się rozładunek lekkich pojazdów opancerzonych.

Pod koniec listopada władze kijowskie rozpoczęły prace nad powiększeniem obszaru lotniska w Zaporożu za pomocą wież lotniczych. Z tego wszystkiego wynika, że USA nie zamierzają czekać na oficjalne zezwolenie na pomoc Ukrainie w dozbrojeniu jej i już rozpoczęły realizowanie tego zadania. Ponadto wojskowi specjaliści uważają, że w ślad za bronią na Ukrainę powinni przybyć specjaliści, którzy nauczą wykorzystywać okazaną pomoc do celów wojskowych.

Za: http://3rm.info/main/53362-v-zakrytyh-aeroportah-ukrainy-razgruzhayutsya-transportnye-samolety-nato.html

Data publikacji: 15.12.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *