Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Saakaszwili wypaplał o planowanej prowokacji jądrowej Kijowa

Ukraina – Saakaszwili wypaplał o planowanej prowokacji jądrowej Kijowa

Ukraina – Saakaszwili wypaplał o planowanej prowokacji jądrowej Kijowa.

aaaaa

Były prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili (gruziński żyd Isaakaszwili – tłum.), za którym rząd Gruzji rozesłał międzynarodowy list gończy, w programie na żywo „Schuster – Live” wygadał się na temat przyszłej prowokacji jądrowej Kijowa mającej na celu rozpętanie wojny nuklearnej pomiędzy USA a Rosją.

ATOMOWA BOMBA

Saakaszwili powiedział, że świat nie powinien ulegać szantażowi jądrowemu prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina, ponieważ szanse na to, że zastosuje on broń jądrową są znikome. Dlatego prowokację jądrową powinna przeprowadzić Ukraina.

„A co się tyczy szantażu jądrowego to trzeba rozumieć, że potencjały jądrowe Stanów Zjednoczonych Ameryki i Rosji są dzisiaj absolutnie nieporównywalne. Amerykanie mogą w ciągu 40 minut zniszczyć cały potencjał jądrowy Rosji. I drugi moment: w doktrynie Stanów Zjednoczonych wyraźnie jest zapisane, że niezależnie od tego kto użyje broni jądrowej to Stany Zjednoczone powinny odpowiedzieć dlatego, że jest to zagrożenie dla pokoju i dla bezpieczeństwa całego świata.

To nie jest tak, że ktoś sobie myśli, że to my zdetonujemy niewielki ładunek taktyczny gdzieś pod Mariupolem i nikt niczego nie będzie robić. Uderzenie odwetowe jest zapisane w doktrynie Stanów Zjednoczonych.

Oczywiście Putin może szantażować ale jeżeli użyje on broni jądrowej to w ciągu 40 minut nie pozostanie im ani jedna bojowa głowica jądrowa, ani kraj, ani nawet samego najprawdopodobniej Putina nie będzie wśród żywych” – powiedział Michaił Saakaszwili.

To oznacza, że Saakaszwili wygadał się, że jeżeli Kijów użyje jakiegoś rodzaju broń jądrową pod Mariupolem to Stany Zjednoczone dokonają uderzenia jądrowego na Rosję. Znając awanturniczy charakter Saakaszwili to można wyciągnąć wnioesek, że ten scenariusz nie jest już taki fantastyczny.

Patrz także:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-cyrk-w-kijowie-czyli-kto-jest-wiceministrem-kijowskiej-bezpieki-2015-01

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/saakaszwili-przywiozlem-z-waszyngtonu-wiadomosc-o-rozpadzie-rosji-2012-02

 http://wolna-polska.pl/wiadomosci/typowi-gruzini-2014-02

Za: http://3rm.info/main/54920-saakashvili-progovorilsya-o-buduschey-yadernoy-provokacii-kieva.html

Data publikacji: 17.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *