Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Saakaszwili chce podwyższyć pensje ukraińskim urzędnikom

Ukraina – Saakaszwili chce podwyższyć pensje ukraińskim urzędnikom

Saakaszwili zaproponował podwyższenie pensji ukraińskich urzędników do kilku tysięcy dolarów.

Żyd Isaakaszwili, pełniący obowiązki Gruzina, pożerają ze zdenerwowania własny krawat, po załamaniu się syjonistycznej ofensywy a Abchazji
Żyd Isaakaszwili, pełniący obowiązki Gruzina, pożera ze zdenerwowania własny krawat, po załamaniu się syjonistycznej ofensywy w Abchazji. Obecnie występuje jako Ukrainiec. Był także Amerykaninem.

Były prezydent Gruzji, szef Doradczej Rady Reform Ukrainy, Michaił Saakaszwili, wystąpił z propozycją podwyższenia pensji ukraińskim urzędnikom państwowym do poziomu kilku tysięcy dolarów. Propozycję tę złożył na posiedzeniu Doradczej Rady Reform Ukrainy.

„Patrząc na dzisiejsze pensje urzędników państwowych można powiedzieć, że oni są albo świętymi albo wszyscy kradną. Trzeciego wyjaśnienia nie ma” – powiedział Saajkaszwili.

Saakaszwili zalecił zmniejszenie państwowego aparatu administracyjnego, przyjęcie wielu nowych ludzi i ustanowienie średniej pensji dla urzędników na poziomie kilku tysięcy dolarów. Przypomnijmy, że gabinet Rady Ministrów Ukrainy ustanowił pensje urzędników w wysokości odpowiadającej piastowanemu przez nich stanowisku.

„Ustanowić, że w 2015 roku miesięczne pensje członków gabinetu Rady Ministrów Ukrainy, kierowników organów centralnych i innych państwowych organów (oprócz organów, których jednostki biorą udział w prowadzeniu operacji antyterrorystycznej) nalicza się w wymiarze uposażenia odpowiadającego danemu stanowisku”.

Przypomnijmy, że w Gruzji za Michaiłem Saakaszwili wydano międzynarodowy list gończy na podstawie kilku spraw karnych, w tym defraudacji środków z budżetu państwa i przekroczenia kompetencji urzędniczych.

Latem 2014 roku został on zawezwany do Prokuratury Generalnej Gruzji na przesłuchanie jednakże były prezydent odmówił stawiennictwa oskarżając obecne władze Gruzji o polityczne prześladowanie i podkreślając, że nie zamierza „brać udziału w tej farsie”.

Po zakończeniu prezydenckiej kariery od grudnia 2013 roku Michaił Saakaszwili mieszkał w USA gdzie wykładał w „Massachussets School of Law and Diplomacy” im. Fletchera. Aktywnie brał udział w protestach na „Majdanie Nezależnosti” występując za integracją Ukrainy z Unią Europejską.

Za: http://rusvesna.su/news/1424213853

Data publikacji: 18.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *