Ukraina – Przyszła Eurosodoma i trzeba złomować przemysł maszynowy

Jeżeli Ukraina odetnie się od Rosji to będzie dla niej korzystniej szybko pociąć na złom swoje przedsiębiorstwa przemysłowe a złom szybko sprzedać dopóki jeszcze cena na metal nie spadła.

a,22

Taką ponurą perspektywę dla ukraińskiego przemysłu maszynowego naszkicował Ołeksandr Ochryczenko, prezes Ukraińskiego Centrum Ekonomicznego.

Powołując się na dane Państwowego Urzędu Statystycznego, zauważył on, że na dzień dzisiejszy, z powodu kryzysu, najbardziej ucierpiały przedsiębiorstwa przemysłu maszynowego Ukrainy.

Pozbawione współpracy z rosyjskimi partnerami „w przyszłości nie będą one nikomu potrzebne”. Ten smutny los spotka, w opinii ekonomisty, także słynne kijowskie zakłady lotnicze „Antonow”. „KW Antonow” jest częścią sowieckiego Kompleksu Wojskowo – Przemysłowego” – przypomina Ochryczenko – „i jeżeli my odcinamy się od Rosji to trzeba te zakłady, na dzień dzisiejszy, zamknąć, czy tego chcemy czy nie. „Boeing” – dobrze, ale wszystkie rozmowy na temat kooperacji z nim są nierealne” – mówi Ochryczenko.

Za: http://rusvesna.su/news/1419182864

Data publikacji: 21.12.2014

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *