Strona główna > NWO > Apokalipsa > Ukraina – Prześladowanie ukraińskich chrześcijan przez banderowców

Ukraina – Prześladowanie ukraińskich chrześcijan przez banderowców

Ukraina – Prześladowanie ukraińskich chrześcijan przez banderowców. Ekstremiści Partii Radykalnej Laszko dokonali pogromu prawosławnej cerkwi pod Kijowem.

a8

Aktywiści nacjonalistycznej partii „Swoboda” i Radykalnej Partii Ukraina, której szefuje skandalizujący homoseksualista i deputowany Ołeh Laszko, przerwali nabożeństwo i szydzili z kapłana jednej ze światyń Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego, w obwodzie kijowskim. Zapis video incydentu jest dostępny na YouTube. Ekstremiści z symbolami partii „Swoboda” i Radykalnej Partii Ukraina Ołeha Laszko włamali się do świątyni Patriarchatu Moskewskiego i przerwali nabożeństwo. Chuligani łamali rękoma ołtarz, informuje agencja RIA Novosti. Jak powiedział dziennikarzom dyrektor Centrum Powszechnego Ruskiego Soboru Ludowego Roman Siłantjew, kapłana parafii Swiato-Pokrowsko-Tichonskiej we wsi Czerwona Motowiłowka, ojca Władimira, radykałowie oblali sosem pomidorowym i innymi brudami. Pod groźbą przemocy zażądali od niego wyjazdu, w przeciągu tygodnia, do Rosji. Napastnicy oskarżali do o prorosyjskie sympatie i o „popieranie terrorystów”. Video zarejestrowanego incydentu zamieszczono później w internecie.

Pogrom nastąpił w dzień po wyborze metropolity Onufrija na zwierzchnika Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej. Sesja najwyższych organów Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, która zaczęła się 13 sierpnia, jeszcze trwa w sytuacji względnego bezpieczeństwa, zauważył Siłantjew. Ale na zwykłych kapłanów, według niego, napaści są dokonywane bez obaw. „Odnotowano już ponad 60 przypadków napaści na duchownych, niszczy się świątynie, liczne cerkwie zostaly spalone albo zburzone ogniem artyleryjskim, dwóch lub trzech kapłanów poniosło śmierć”-powiedział obrońca praw człowieka. Liczba ta obejmuje i tych, którzy ucierpieli podczas działań wojennych na południowym wschodzie Ukrainy. Wybrany 13 sierpnia przez sobór biskupów nowy zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, metropolita Onufrij, już zwrócił się do prezydenta Petro Poroszenko z prośbą o powstrzymanie pastwienia się nad kapłanami i zastraszania ich przez ukraińskich wojskowych.

Alieksandr Nikiszin

Centralna Agencja Informacyjna Noworosji

Za: http://novorus.info/news/policy/26688-http-russianrtcom-article-45544.html

Data publikacji: 15.08.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 − = 72