Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Poroszenko łże zaniżając dziesięciokrotnie liczbę zabitych

Ukraina – Poroszenko łże zaniżając dziesięciokrotnie liczbę zabitych

Niemiecki wywiad : Poroszenko łże zaniżając dziesięciokrotnie dane o poległych na Donbassie.

Marionetkowy prezydent Ukrainy, żyd Walcman-Poroszenko
Marionetkowy prezydent Ukrainy, żyd Walcman-Poroszenko

Niemieckie służby specjalne doliczyły się 50 tysięcy poległych w trakcie konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Takie dane opublikowano 8 lutego w niemieckiej gazecie „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

Według wywiadu niemieckiego dane oficjalnych czynników ukraińskich w kwestii ilości poległych na Donbassie mogą być „zbytnio zaniżone i nie zasługują na zaufanie”.

„Niemieckie służby specjalne oceniają prawdopodobną liczbę poległych ukraińskich żołnierzy i cywilnych mieszkańców na 50 tysięcy ludzi. Ta liczba jest dziesięciokrotnie większa od podanych przez źródła oficjalne” – pisze „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

Występując przed dziennikarzami w Monachium, Poroszenko powiedział, że Kijów „w każdej chwili jest gotów do ogłoszenia całkowitego, bezwarunkowego przerwania ognia” na Donbassie. Wcześniej w trakcie konferencji monachijskiej Petro Poroszenko podał swoje dane dotyczące poległych na Donbassie.

„Wojskowi ukraińscy, żołnierze broniący swojej ojczyzny, padli w boju to 1 tysiąc 432 żołnierzy. Ponad 5,6 tysięcy cywilnych mieszkańców zostało zabitych a ilość zabitych obywateli cały czas się powiększa” – powiedział Poroszenko. Według ostatnich danych ONZ ofiarami walk na Donbassie zostało 5 tysięcy 358 ludzi, rannych zostało ponad 12 tysięcy ludzi.

Za: http://3rm.info/main/54717-razvedka-germanii-poroshenko-lzhet-zanizhaya-dannye-o-pogibshih-na-donbasse-v-10-raz.html

Data publikacji: 9.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 7 =