Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Polski pułkownik : faszyści u naszych drzwi

Ukraina – Polski pułkownik : faszyści u naszych drzwi

 Ukraina – Polski pułkownik : faszyści u naszych drzwi.

Ja nie jestem rusofilem (podkreślam to zdecydowanie) ale w tym wypadku świetnie rozumiem Putina, to są faszyści. A Putin ma absolutną rację, że z nimi trzeba walczyć dlatego, że z ich powodu Europa stanie w płomieniach. To jest jakiś okrutny żart historii, że ja przyznaję rację Putinowi i Rosjanom ale w tych okolicznościach nie widzę innego wyjścia. 

aa2

Na jednym ze zdjęć widzimy „rezuna” z tak zwanego batalionu „Azow” (z AK-74 i zamontowanym na nim granatnikiem). To banda zbrodniarzy, która jedynie nazwała się „batalionem”. Ośmielam się przypomnieć, że taką nazwę może używać tylko armia a nie grupa bandytów.

W tej chwili mogę powiedzieć jednoznacznie, że w strefie działań tego właśnie „batalionu Azow” odkryto dowody zbrodniczej działalności – zbrodnie wojenne popełnione w stosunku do cywilnej ludności. Jeżeli nikt nie zauważa pewnego związku, to tylko powiem, że UPA osiągała większe „sukcesy wojenne” właśnie w „walce” z ludnością cywilną.

Wielokrotnie mówiło się i o takiej jednostce jak „14 Waffen Grenadier Divizion der SS („Galizien”-galitzische Nr1). Chcę tylko przypomnieć, że wskazana dywizja wchodziła w skład wojsk SS a ta organizacja była uznana przez Międzynarodowy Trybunał Wojenny w Norymberdze za jedną z czterech zbrodniczych organizacji założonych przez Hitlera – NSDAP, SS, SD, Gestapo. Na kolejnych zdjęciach widzimy symbole: swastyki, runy, SS. To wskazuje jednoznacznie z kim identyfikują siebie ci ludzie przyjmując dla siebie takie znaki.

Może jeszcze trochę informacji o wspomnianej powyżej dywizji „Galizien” (sami Ukraińcy nazywają ją „Hałyczyna”). A oto kilka dat z historii:

– początek formowania dywizji – 28.04.1943

– początek przerzucania dywizji na front wschodni – 28.06.1944

– ostateczna likwidacja dywizji pod miastem Brody – 22.07.1944

– odstęp czasowy pomiędzy skrajnymi datami to 451 dni

Czas od formowania dywizji do początku przerzucania na front wschodni to 427 dni (to znaczy 95% czasu poświęcono na szkolenia na poligonach i na „działania bojowe” przeciwko polskim wioskom, zwłaszcza od lutego 1944 roku).

Walka z jednostkami Armii Czerwonej to 24 dni (to znaczy 5% czasu)

Myślę, że te dane są łatwe do czytania. Dopóki dywizja „walczyła” na tyłach z cywilami to jej „sukcesy” były „błyskotliwe”. Wieś Borów i wioski okoliczne były atakowane nawet z użyciem broni pancernej (14 Waffen Panzerjaeger Kompanie – 14 Kompania Czołgów Niszczycieli). Na przykładzie starego „Majdanu” możemy sobie wyobrazić z kim „walczyli bohatersko” herosi „SS-Halyczyna”. Z ogólnej liczby 65 ofiar, 28 to kobiety (43%), 15 dzieci (23%). I niech nikt nie myśli, że pozostałe 34% to są uzbrojeni młodzi mężczyźni. Po pierwsze, praktycznie wszyscy byli nieuzbrojeni, po drugie, część z nich to starsi ludzie.

Kiedy bohaterowie „Hałyczyny” poszli wojować z regularną armią to sukcesy skończyły się a z dywizji niewiele zostało (6% stanu osobowego). Ale co jest interesujące to to, że ochotników było wystarczająco dużo (nawet po klęsce, około 7 tysięcy wyszkolonych żołnierzy ale już jako uzupełnienie w Neuhammer am Queis (Świętoszów), dywizję odbudowano do odpowiedniego stanu osobowego (osiągnęła stan osobowy 11500 ludzi, to znaczy 90% poprzedniego stanu). Jednakże do walk z regularną armią starano się już dywizji nie używać, teraz wykazywała „heroizm” w bojach z partyzantami na Słowacji.

I na zakończenie jeszcze coś pokażę. Ci ludzie mają na głowach polskie hełmy. Tak, polskie, chociaż bardzo podobne do amerykańskich. Ale to są hełmy produkowane w Polsce i całkowicie legalnie im dostarczone. Doszło nawet do tego, że elementy polskiego umundurowania noszą faszystowskie symbole (kiedy w latach 50-tych robotnicy miasta Łabędy zrozumieli, że czołgi T-34, które mieli montować, są przeznaczone dla NRD to nie chcieli pracować).

Czy tego chcieli nasi administratorzy? (właśnie tak ich nazywam dlatego, że nazwa „politycy” nie pasuje do nich bo żeby być politykiem to trzeba mieć odpowiednie wykształcenie i, przede wszystkim, rozum).

Dr Krzysztof M. Gaj

Podpułkownik wojsk pancernych

SUPLEMENT

Normalny nazizm – ukropiteki

Za: http://www.pravdanews.info/polkovnik-polskoy-armii-fashisty-u-nashikh-vorot.html

Data publikacji: 23.10.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *