Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Polscy najemnicy zajaśnieli od Majdanu do Sławiańska

Ukraina – Polscy najemnicy zajaśnieli od Majdanu do Sławiańska

a1,2Ukraina – Polscy najemnicy zajaśnieli od Majdanu do Sławiańska. 

Polscy obywatele aktywnie brali udział w przewrocie państwowym na Majdanie, widziano ich i podczas działań bojowych na południo-wschodzie Ukrainy, informuje amerykański portal OpEdNews. Oficjalna Warszawa, oczywiście, zaprzecza jakiejkolwiek ingerencji w sprawy Ukrainy, jednakże w opinii autora polskie władze mają ambitny plan. Zamierzają one odtworzyć historyczne wpływy Rzeczpospolitej.

Rola Polski w wydarzeniach na Ukrainie, które pociągnęły za sobą przewrót państwowy, nie przyciąga wystarczającej uwagi i to z ważkiej przyczyny ponieważ działa ona potajemnie, uważa Deana Stryker. Kiedy Warszawa przez długi, miniony, okres otwarcie brała udział w polityce południowo-wschodniej części Europy to „zapłaciła” za to utratą swojego terytorium. W tym czasie kiedy konflikt zbrojny na południo-wschodzie Ukrainy powiększa się to pojawia się coraz więcej dowodów na polski współudział. Polska nie tylko brała udział w szkoleniu „miejskich terrorystów”, którzy uczestniczyli w „euromajdanie” ale i wysyła najemników do walki z pospolitym ruszeniem w Donbassie. A teraz, zauważa autorka artykułu, w internecie pojawiła się fotografia potwierdzająca ten fakt. Na tej fotografii Jerzy Dziewulski, który szkolił się „w walce z terroryzmem” w USA i Izraelu a teraz posiada w Polsce własną firmę ochroniarską, widnieje zaraz obok byłego p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczinowa, w okresie walk w Sławiańsku.

Informacja o najemnikach z prywatnych firm wojskowych działających na Ukrainie zaczęła się pojawiać jeszcze w kwietniu. Kiedy rosyjskie MSZ doniosło, że oddziały najemników „w pierwszej kolejności z Polski”, aktywnie działają w regionie to polski minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski, zaprzeczył tej informacji. Teraz zaprzecza on doniesieniom o wzięciu do niewoli polskich najemników przez siły pospolitego ruszenia, podkreślając ich „obraźliwy charakter”. Jednakże wraz z pojawieniem się fotografii Turczinowa z Dziewulskim, w pełnym rynsztunku bojowym, nie może on już dłużej zaprzeczać udziałowi Polski w ukraińskim konflikcie, przekonuje Stryker.

Na swojej stronie Dziewulski przedstawia się jako specjalista w dziedzinie minerstwa i snajperskiego strzelectwa. Mówi także, że jest ekspertem w sprawach organizacji prywatnych firm wojskowych i w sprawach „opracowywania indywidualnych planów w dziedzinie bezpieczeństwa”. Biorąc pod uwagę, że był on doradcą ds. bezpieczeństwa byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego to nie ma w tym nic dziwnego, że Dziewulski „stanął na czele polskiego legionu najemników do walki z mieszkańcami Donbassu”, uważa Stryker. W obecnej chwili Sikorski próbuje uzyskać stanowisko Wysokiego Przedstawiciela Unii Europejskiej ds. zagranicznych i prawie całkowicie „zaćmił” szefa obecnego rządu Polski, Donalda Tuska. Tymczasem u podstaw jego polityki leży promocja polskich interesów na byłym terytorium Rzeczpospolitej co przejawiło się podczas lutowego przewrotu państwowego na Ukrainie. Jednakże, zauważa autorka artykułu, chodzi nie tylko o obalenie Janukowycza. „Wiernie służąc” USA Warszawa występuje w roli, swego rodzaju, ogniwa transferowego dostarczając Kijowowi broń, specjalistów i sprzęt wojskowy. Obserwując wydarzenia na Ukrainie trzeba bacznie śledzić wydarzenia w Polsce, ktora od wejścia do Unii Europejskiej prowadzi własną grę, konkluduje Deana Stryker.

Panowie demokraci, Dziewulski i Turczinow, w pełnym rynsztunku bojowym
Panowie demokraci, Dziewulski i Turczinow, w pełnym rynsztunku bojowym

a1,1

Za: http://3rm.info/48007-opednews-polskie-naemniki-zasvetilis-ot-maydana-do-slavyanska.html

Data publikacji: 20.06.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *