Ukraina – Pod Mariupolem Ukry ćwiczą z bronią chemiczną

Pod Mariupolem Siły Zbrojne Ukrainy Przygotowywały się do użycia broni chemicznej.

a,25

 Na kierunku mariupolskim żołnierze ukraińscy z jednostek obrony RChB (radioaktywno-chemiczno-biologicznej) przeprowadzili swoje ćwiczenia z zastosowaniem broni chemicznej. W rejonie Mariupola w ramach prowadzenia, tak zwanej, ATO (Operacji Anty-Terrorystycznej) żołnierze z jednostek obrony RChB (radioaktywno-chemiczno-biologicznej) Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadzili kolejne ćwiczenia.

W grudniu siłami jednostek wojsk RChB sektora M pod Mariupolem przeprowadzono dziesiątki praktycznych ćwiczeń. Wśród nich zwłaszcza ważne są takie jak przeprowadzenie zwiadu RChB na zadanym obszarze, zasłona dymna jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy w danych obszarach, aerozolowe maskowanie okolic w celu wprowadzenia przeciwnika w błąd, ochrona obiektów wojskowych przed bronią precyzyjnego rażenia, itp.

„W ciągu kilku minut dwa specjalne pojazdy zakończyły aerozolowe maskowanie na powierzchni 2 kilometrów kwadratowych. Tym samym żołnierze wojsk chemicznych zamaskowali dyslokację wojsk ukraińskich do określonych rejonów. W czasie walki takie działania żołnierzy jednostki stawiającej zasłonę dymną przyczyniły się do sprawnego i pomyślnego przeprowadzenia działań ofensywnych” – wyjaśnił dowódca jednostki RChB. W jaki sposób podobne opryski mogą wpłynąć na ekosystem kraju to już wojskowi nawet nie myślą.

Za: http://3rm.info/main/53512-pod-mariupolem-vsu-gotovilis-k-primeneniyu-himicheskogo-oruzhiya.html

Data publikacji: 19.12.2014

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *