Strona główna > Rosja > Ukraina – Operacja specjalna szczepień na odrę w obwodzie lwowskim

Ukraina – Operacja specjalna szczepień na odrę w obwodzie lwowskim

– Podniesienie poziomu wyszczepialności jest kwestią bezpieczeństwa narodowego. Społeczeństwo jest na tyle rozwinięte, na ile jest zaszczepione. Rozpoczynamy w obwodzie lwowskim operację specjalną, której celem jest zmobilizowanie całego obwodu do ochrony społeczeństwa przed odrą – powiedziała p.o. ministra zdrowia Ukrainy Ulana Suprun.

 zmaga się z powrotem niektórych chorób zakaźnych, bo coraz więcej rodziców nie chce szczepić swoich dzieci dając wiarę propagandzie tzw. ruchów antyszczepionkowych. Największy problem jest z tym właśnie w zachodniej części Ukrainy, szczególnie w obwodzie lwowskim. W ubiegłym roku zachorowało w tym regionie niemal 12 tysięcy osób; 7 tysięcy z nich nie było szczepionych

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ubiegłym roku na terytorium Ukrainy na odrę chorowało ogółem ponad 54 tys. osób. W następstwie komplikacji pochorobowych zmarło 16 osób – 12 dzieci i czworo dorosłych.

W 2018 roku w wyniku zachorowania na odrę zmarło w obwodzie lwowskim dwoje trzyletnich dzieci. Żadne z nich nie było zaszczepione. Najgorsza sytuacja była wiosną, gdy w ciągu kilku dni wykryto ponad 1000 nowych przypadków zachorowania na odrę, i wśród dzieci, i dorosłych. O fatalnych skutkach szerzenia się poglądów antyszczepionkowych na Ukrainie pisaliśmy wcześniej tutaj i tutaj.

Podczas akcji w pierwszej kolejności szczepione przeciwko odrze będą dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat.

Oprac. MaH, rynekaptek.pl

fot. Dr. Edwin P. Ewing, Jr. – This media comes from the Centers for Disease Control and Prevention’s Public Health, Wikimedia Commons, CC

Za: https://kresy24.pl/operacja-specjalna-szczepien-na-odre-w-obwodzie-lwowskim/

Data publikacji: 4.01.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *