Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Nowy mord – nie żyje dziennikarka Olga Moroz

Ukraina – Nowy mord – nie żyje dziennikarka Olga Moroz

Redaktor naczelna gazety „Nietieszinskij wiestnik”, Olga Moroz, została zamordowana na Ukrainie.

a6

Według pewnych danych, zamordowana przygotowywała materiał o nielegalnych wyrębach lasów. Redaktor naczelna gazety „Nietieszinskij wiestnik”, Olga Moroz, znaleziona została martwa ze śladami przemocy, informuje agencja TASS, powołując się na gazetę „Tieliekritika”.

„Zamordowano Olgę Moroz, redaktor naczelną „Nietieszinskij wiestnik”, jej zwłoki ze śladami przemocy  znaleziono w jej mieszkaniu mieszkaniu” – mówi się w komunikacie UMWD Ukrainy obwodu chmielnickiego.

Według niepotwierdzonych danych, Moroz przygotowywała materiał o nielegalnych wyrębach lasów. Nietieszin to miasto okręgowe w obwodzie chmielnickim. Jego populacja wynosi 35 tysięcy mieszkańców, informuje agencja „IA Regnum”.

Przypomnijmy, że wcześniej we czwartek, w Kijowie został zastrzelony inny dziennikarz, Ołeś Buzina. Przyjaciele zamordowanego przypuszczają, że Buzina zapłacił za swoją pro-rosyjską postawę i za zgodę na federalizację Ukrainy. MWD Ukrainy próbuje oskarżyć rosyjskie specsłużby o spowodowanie śmierci Buziny. Także w czwartek nadeszła informacja o tym, że został zastrzelony współzałożyciel gazety internetowej „ProUA” i „Obkom”, ukraiński dziennikarz Serhij Suchobok.

Za: http://www.topnews.ru/news_id_77020.html

Data publikacji: 17.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.